J.J. Abrams obiecuje, że „The Rise of Skywalker” nie jest kalką poprzedniczek i uhonoruje całą sagę

star-wars-the-rise-of-skywalker-abrams

Jednym z największych zarzutów, jakie wielu fanów kierowało pod adresem Przebudzenia Mocy z 2015 roku, było zbyt duże podobieństwo filmu względem Nowej nadziei w reżyserii George’a Lucasa. W związku z krytycznymi głosami J.J. Abrams postawił sobie za cel, by historia przedstawiona w najnowszym widowisku, czyli The Rise of Skywalker, była unikatowa, ale jednocześnie oddawała hołd poprzednim produkcjom wchodzącym w skład gwiezdnej sagi.

W trakcie Star Wars Celebration Chicago reżyser IX Epizodu rozmawiał z reporterem serwisu Fandago o podejściu względem tworzenia The Force Awakens i obawach, jakie budzi ono pośród widzów czekających na rozstrzygającą część sagi Skywalkerów. Abrams wyjaśnił, że zawarcie w VII Epizodzie podobieństw do poprzednich części było konieczne, by na nowo rozbudzić zainteresowanie światem Star Wars po ponad 10 latach nieobecności w świadomości przeciętnego odbiorcy, a także wprowadzić do niego nowych bohaterów, zachowując przy tym ducha oryginałów.

The Rise of Skywalker ma za to przetrzeć nieznane dotąd szlaki, zaś J.J. Abrams stwierdził, że podczas procesu twórczego starano się unikać decyzji, które mogłyby sprawić, że film byłby posądzony o nadmierne czerpanie inspiracji z jednego dzieła. Jak stwierdził twórca, TRoS stanowi ostatnią zaplanowaną część całej sagi Gwiezdnych Wojen, co wymaga odniesienia się w umiejętny sposób do wszystkich najważniejszych aspektów ponad 40-letniej historii.

Wspomniany wywiad możecie obejrzeć poniżej:

Star Wars: The Rise of Skywalker zadebiutuje w kinach 19 grudnia 2019 roku. Kategorie:Saga Star Wars

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.