Filmy

Epizod IX nie będzie końcem – Kathleen Kennedy planuje nową sagę Star Wars na kolejne 10 lat

1200px-Star_Wars_Logo.svg

Choć The Rise of Skywalker stanowić ma zwieńczenie powstałych dotąd epizodów sagi Star Wars, bardzo możliwe, że, jak to już w odległej galaktyce bywa, jedynie z pewnego punktu widzenia. Kathleen Kennedy w zeszłym tygodniu (w trakcie Star Wars Celebration) zapewniła bowiem, że Lucasfilm nie zamierza przechodzić w stan spoczynku po premierze Epizodu IX.

Oczywiście wiemy, że planowane są przynajmniej dwa seriale, z których jeden – The Mandalorian – jest już właściwie gotowy, a realiacja drugiego – o Cassianie Andorze – zbliża się wielkimi krokami. Poza tym Rian Johnson – scenarzysta i reżyser Ostatniego Jedi – stworzy własną trylogię, podobnie zresztą jak twórcy Gry o tron. Ważne jest tu jednak podejście do projektów, które według szefowej wytwórni nie będzie różnić się od podejścia do poprzednich filmów, a nowe produkcje traktowane będą jak równoważne byty. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Kennedy stwierdziła:

„Myślimy nad kolejną sagą. Nie tylko na następną trylogię, ale na całe 10 lat lub więcej. Ten film [The Rise of Skywalker – przyp. red.] jest zwieńczeniem sagi Skywalkerów, ale w żadnym wypadku nie jest zwieńczeniem całych Gwiezdnych Wojen.”

W bardzo podobnym tonie wypowiedziała się w rozmowie z The Star Wars Show:

„Nie uznajemy tego za całkowity koniec, tylko za kulminację historii Skywalkerów. Jestem niesamowicie podekscytowana tym, co zrobimy, co przyniesie przyszłość i czym może być nowa saga.”

Natomiast w wywiadzie udzielonym MTV News szefowa Lucasfilm dość jednoznacznie stwierdziła, iż The Rise of Skywalker nie zakończy nie tylko sagi Gwiezdnych Wojen, ale też losów postaci, które nowa trylogia przedstawiła publice:

„Nie ma wątpliwości, że chcielibyśmy w przyszłości ponownie zobaczyć pewne postaci stworzone przez nas w ostatnich trzech filmach. Mamy teraz wiele możliwości dzięki Disney+.”

Wygląda zatem na to, że choć już wkrótce zakończy się pewien rozdział w historii świata Star Wars, kolejne również będą miały wiele do zaoferowania i nie będą jedynie ciekawostkami, a pełnoprawnymi sagami.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.