Gry

Obsidian tworzył KotOR-a III

kotor_art

Seria gier cRPG Knights of the Old Republic dla wielu fanów wciąż pozostaje najlepszą gwiezdnowojenną produkcją, w jaką przyszło im zagrać. Ponadto spore grono nadal oczekuje zapowiedzi trzeciej części cyklu. Chris Avellone, jeden z pracowników studia Obsidian, które wyprodukowało drugą część, zdradził niedawno, że studio miało plany względem nigdy niewydanej odsłony.

Projektant KotOR-a II opowiedział o grze podczas konferencji Reboot Develop, gdzie odpowiadał na pytania m.in. serwisu VG24/7, który zainteresował się kultowymi grami.

Jak powiedział Chris:

„Zaczęliśmy pracę nad trzecią odsłoną, ponieważ zawsze wyobrażaliśmy to sobie jako trylogię. Nawet pracując nad drugą częścią, staraliśmy się zasugerować, co Revan wówczas robił, a nie był on zawsze bezwzględny i bezmyślnie wszystkiego nie niszczył. Miał w tym wszystkim plan, ponieważ stała za tym manipulacja i większe zagrożenie. […] W trzeciej odsłonie gracze mieli podążyć za Revanem do miejsca, do którego przybył, i tam stoczyć walkę z naprawdę starożytnymi lordami Sithów, dużo bardziej przerażającymi od dotychczasowych. Byliby potworami. Osiągnęli znaczny poziom potęgi, ale jednocześnie gracze byliby w stanie zagłębić się w ich psychikę, osobowość, historię, to, jak postrzegaliby gracza – jak z nim rozmawiają, jak rozwijali różne moce. Niektórzy spośród nich byli tak starożytni, że nie rządzili jedynie układami, ale całymi obszarami galaktyki. Podróżując w różne miejsca, gracze zobaczyliby, jakie piętno odcisnęli na światach, układach i księżycach. Jak okrutne to było. Część środowiska opowiadałoby tę historię. To byłoby wspaniałe, epickie zwieńczenie trylogii. Ale wyszedł The Old Republic [MMORPG – przyp. red.] i nie mieliśmy okazji, by to zrobić.

Avellone nie wie, dlaczego pomysł nie doszedł do skutku, ale podejrzewa wewnętrzną politykę wydawcy. Jak dodaje, obok Obsidian Entertainment nad kontynuacją pracowało także odpowiedzialne za pierwszą część BioWare, a pewne przymiarki poczyniało także LucasArts.

Chris nie skończył jednak wówczas pracy nad fabułami do gier ze świata Gwiezdnych Wojen. Najnowsze dzieło, w którym maczał palce – Jedi: Fallen Order – będziemy mogli przetestować już 15 listopada tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.