Saga Star Wars

Polski tytuł Epizodu IX ujawniony i… Błyskawicznie zmieniony

gwiezdne-wojny-skywalker-odrodzenie

Polski dystrybutor nadchodzącego dziewiątego epizodu sagi Star Wars zdecydował się niedawno ujawnić tytuł, pod jakim produkcja J.J. Abramsa wejdzie do kin w naszym kraju. Początkowo miał on brzmieć Skywalker odrodzenie – ostatecznie jednak, jak się okazuje, wyglądać będzie trochę inaczej.

Na wstępie warto zaznaczyć, iż zdajemy sobie sprawę z tego, że informacja ma już kilka dni, jednak ze względu na krótką przerwę w działaniu piszemy o sytuacji dopiero teraz. Przechodząc jednak do sedna sprawy, wygląda na to, że w związku z licznymi żartami z tytułu, który wydawał się być skonstruowany nie do końca poprawnie pod kątem gramatycznym, polski oddział Disneya postanowił zmienić pierwotną decyzję i trochę go zmodyfikować.

Co prawda nadal nie znamy ostatecznej wersji, gdyż pod dwoma zwiastunami tytuł Epizodu IX zapisany jest na dwa różne sposoby – Skywalker. odrodzenie oraz Skywalker. Odrodzenie (przy czym warto zwrócić uwagę, że oczywiście nie można było zmienić panelu znajdującego się w samych zwiastunach, w związku z czym wciąż pozostajemy z trzema opcjami zapisu).

Ale jeśli już o zwiastunach mowa, mamy także trochę weselszą informację. Zapowiedź The Rise of Skywalker w trakcie pierwszych 24 godzin od udostępnienia wyświetlona została rekordową dla Gwiezdnych Wojen ilość razy. Choć to niezbyt duże osiągnięcie w porównaniu z blockbusterami pokroju ostatniej części Avengers, zwiastun Epizodu IX znacząco przewyższył wynik Ostatniego Jedi (91 milionów), zbierając 111 milionów wyświetleń w ciągu doby.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.