Wydarzenia

Aktorzy i twórcy wspominają Petera Mayhew

peter-mayhew-70s-chewbacca.jpg

W związku z przygnębiającymi wieściami o śmierci odtwórcy roli Chewbacki – Petera Mayhew – wiele osób związanych z marką Gwiezdnych Wojen upamiętniło aktora w mediach społecznościowych.

„Był najłagodniejszym spośród olbrzymów – wielki człowiek z jeszcze większym sercem, który zawsze potrafił mnie rozśmieszyć. Był lojalnym przyjacielem, którego kochałem z całego serca. Jestem wdzięczny za wspomnienia, jakie dzieliliśmy, oraz za to, że jestem lepszym człowiekiem po prostu go znając. Dzięki Pete.”

https://twitter.com/realbdw/status/1124103081355022336/photo/1

„Dla mnie to ktoś więcej niż Chewie… Serce mi pęka… Będę za tobą tęsknił, drogi przyjacielu… Dziękuję za świetne wspomnienia!”

https://twitter.com/Clayton_Sandell/status/1124105544980226048/photo/1

„Peter Mayhew był uprzejmym i łagodnym człowiekiem, obdarzonym godnością i szlachetnym charakterem.

Te aspekty jego osobowości oraz humor i wdzięk wniósł w Chewbackę. Byliśmy towarzyszami w filmie i przyjaciółmi poza nim przez ponad 30 lat. Kochałem go. Włożył duszę w tę postać i sprawił wielką przyjemność widowni Gwiezdnych Wojen.

Chewbacca był ważną częścią sukcesu, jaki odniosły filmy. Wiedział jak bardzo fani są ważni dla całej franczyzy i jej sukcesów, i był im oddany. Ja oraz miliony innych nigdy nie zapomnimy Petera i tego, co nam dał. Moje myśli są teraz z jego żoną Angie i jego dziećmi. Spoczywaj w spokoju, drogi przyjacielu…”

https://twitter.com/starwars/status/1124110371030069249/photo/1

„Jesteśmy głęboko zasmuceni dzisiejszą wiadomością o odejściu Petera Mayhew. Od 1976 roku, ikoniczne sportretowanie lojalnego i uroczego Chewbacki przez Petera było integralną częścią sukcesu postaci oraz całej sagi Gwiezdnych Wojen.”

https://twitter.com/Clayton_Sandell/status/1124105994345205760/photo/1

„Peter był wspaniałym człowiekiem. Spośród ludzi był najbliżej bycia tym, kim jest Wookiee: miał ogromne serce, łagodną naturę… a ja nauczyłem się zawsze pozwalać mu wygrać. Był dobrym przyjacielem i jestem zasmucony jego odejściem.”

„Mayhew zrobił coś niezwykłego, przekazał empatię, humor i nieporównywalną uczuciowość, a to wszystko z wnętrza tego kudłatego stroju. Mój ojciec często mawiał: << Chewie jest moralnym centrum Gwiezdnych Wojen.>> To coś, co Peter stworzył, a Joonas Suotamo wiernie kontynuuje i rozwija.”

„Jestem zdruzgotany wieścią o odejściu drogiego przyjaciela i mentora, wielkiego Petera Mayhew.

Ciepłe przywitanie Petera, kiedy pojawiłem się na planie Przebudzenia Mocy jako jego dubler, znaczyło dla mnie bardzo wiele. Studiowanie postaci, którą pomógł stworzyć, było onieśmielającym zadaniem, ale stało się prostsze dzięki jego opiece i życzliwości, jakiej doświadczyłem, gdy dążyliśmy do przywrócenia Chewbacki do życia dla kolejnego pokolenia. Był jedynym w swoim rodzaju dżentelmenem i legendą o niezrównanej klasie. Będę za nim tęsknił.

Kiedy cały świat Gwiezdnych Wojen rozpacza nad tą okropną stratą, moje myśli i modlitwy są z jego żoną Angie, rodziną oraz wszystkimi fanami, na których życie Peter wywarł wpływ.

Spoczywa zapewniony o tym, że jego dziedzictwo będzie nadal żywe, a duch, jaki oddał tej postaci, kiedy po raz pierwszy przywdział strój, nigdy nie będzie zapomniany.

Spoczywaj w pokoju, przyjacielu.”

Ponadto swoje wsparcie wyrazili CEO Disneya, Bob Iger, reżyserzy J.J. Abrams i Rian Johnson, członek Lucasfilm Story Group Pablo Hidalgo, pisarze Jason Fry i Kevin J. Anderson, aktorzy Dominic Monaghan, Ahmed Best, Alan Tudyk, James Arnold Taylor, Simon Pegg, Greg Grunberg oraz premier Kanady Justin Trudeau.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.