Filmy

Opóźnienie produkcji kolejnych filmów Star Wars rzekomo związane z budową nowego studia

star-wars-movies-delay

Najbliższą premierą ze świata Gwiezdnych Wojen jest oczywiście Skywalker. Odrodzenie, który jednocześnie będzie stanowił konkluzję trwającej ponad 40 lat sagi. Choć od premiery filmu J.J. Abramsa dzieli nas jeszcze całe 8 miesięcy, fani i media branżowe już rozważają, czego możemy wypatrywać później. Wiemy, że zarówno Rian Johnson, jak i twórcy Gry o tron, D.B. Weiss i David Benioff, pracują nad oddzielnymi seriami filmów, które mają stanowić zupełnie nowe otwarcie w ramach uniwersum odległej galaktyki. CEO Disneya, Bob Iger, zapowiedział jednak, że kolejna gwiezdnowojenna produkcja nie zagości na srebrnych ekranach zbyt prędko, a najnowsze przecieki zdają się sugerować, co może być powodem takiej decyzji.

Wbrew przypuszczeniom części komentujących, nie chodzi tu o „zmęczenie materiału”, czego rzekomym objawem miała być finansowa klapa Solo: A Star Wars Story. Jeśli wierzyć doniesieniom dość wiarygodnego źródła, jakim jest serwis Making Star Wars, opóźnienie ma wynikać z konieczności wybudowania nowego studia nagraniowego w londyńskim Dagenham, które ma dać Rianowi Johnsonowi, D.B. Weissowi i Davidowi Benioffowi pełną swobodę w kreowaniu swoich opowieści. Pinewood Studios (wykorzystywane dotąd przez Lucasfilm) ma za to zostać oddane do dyspozycji Marvela, który będzie mógł kręcić tam kolejne megahity o superbohaterach.

Póki co pozostaje nam zatem zadowolić się nadchodzącymi serialami, które zadebiutują na platformie streamingowej Disney+ (o ile usługa w ogóle pojawi się w Polsce w rozsądnym przedziale czasowym). Jeszcze pod koniec tego roku doczekamy się wypuszczenia pierwszego sezonu The Mandalorian, a w tym samym czasie ruszy produkcja serii o Cassianie Andorze i K-2SO.

Biorąc pod uwagę, że Weiss i Benioff ruszą z pracami nad swoimi filmami już w przyszłym roku, spekuluje się, że pierwsze efekty ich starań powinniśmy ujrzeć w okolicach 2021.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.