Filmy

Trzy nowe filmy Star Wars z potwierdzonymi datami premier!

star-wars-saga

Choć zbliżający się wielkimi krokami Epizod IX ma zakończyć sagę Skywalkerów, to oczywiście będzie on stanowić zwieńczenie jedynie niewielkiego skrawka historii odległej galaktyki. Kolejne opowieści zaczniemy poznawać po zakończeniu pierwszej osadzonej w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa – i choć nie od razu, bo jak wiemy nastąpić ma przerwa w realizacji kolejnych gwiezdnowojennych projektów (podobno związana z budową nowego studio), wygląda też na to, że nie będziemy musieli czekać szczególnie długo.

Jak informuje portal The Wrap, aż trzy kolejne tytuły osadzone w świecie Star Wars mają bowiem trafić na ekrany kin w roku 2022, 2024 i 2026 – odpowiednio 20, 18 oraz 18 grudnia. Daty te dotyczyć mogą premier kolejnych części trylogii Riana Johnsona lub trylogii Davida Benioffa i D.B. Weissa (twórców serialowej Gry o tron) albo obu serii filmów, jeśli debiutować będą naprzemiennie. Nie można do końca wykluczyć również innych, nieznanych na ten moment projektów, jednak najbezpieczniej rzecz jasna założyć, że na razie chodzi o potwierdzone produkcje.

Ujawnienie tych trzech dat premier nie oznacza oczywiście, że do końca 2026 roku zobaczymy tylko trzy (poza The Rise of Skywalker) filmy należące do uniwersum Gwiezdnych Wojen, bo do tego czasu dotrze do nas jeszcze wiele informacji, które być może teraz nie mają szans ujrzeć światła dziennego, a i Lucasfilm może przyklepać niejedną decyzję. Jednak nawet jeśli miałby to być definitywny plan na kinowe podboje marki, warto pamiętać, że w międzyczasie na Disney+ raczeni będziemy naprawdę pokaźną ilością gwiezdnowojennych seriali. Jeszcze w listopadzie na nowej platformie streamingowej rozpocznie się emisja pierwszego aktorskiego serialu Star Wars zatytułowanego The Mandalorian, który otrzymać ma również drugi sezon. Kolejny tytuł opowie więcej o znanych ze spin-offu Rogue One rebeliantach: Cassianie Andorze i K-2SO, a jeśli wierzyć naprawdę licznym plotkom, bynajmniej nie jest to koniec serialowych planów na rozwój odległej galaktyki. Nie należy uznawać tego za pewne informacje, ale w sieci przewinęły się doniesienia, według których Lucasfilm rozważa wyprodukowanie produkcji poświęconych między innymi Obi-Wanowi, młodej Lei czy nawet postaciom przedstawionym w najnowszych filmach.

Tymczasem skupiamy się na najbliższym czekającym nas powrocie do odległej galaktyki – Epizodzie IX, czyli Skywalker. Odrodzenie, który do kin zawita już w grudniu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.