Gry

Twórcy „Vader Immortal” opowiadają o swojej grze

vader-immortal-vader.jpg

Do premiery pierwszego epizodu gry VR Vader Immortal pozostało 11 dni, więc scenarzysta David Goyer oraz inni twórcy udzielili wywiadu dla magazynu Entertainment Weekly, w którym opowiedzieli o nadciągającej produkcji.

Przede wszystkim zdradzono szczegóły wydania – gra debiutująca 21 maja będzie kosztowała zaledwie $9.99, jednak do jej uruchomienia potrzebne będą okulary wirtualnej rzeczywistości marki Oculus. Kolejne dwa epizody historii mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

Kanoniczna historia ma opowiadać o szmuglerze, który dostaje się do niewoli Vadera w jego zamku na planecie Mustafar. Mroczny Lord odkrywa jednak spory potencjał Mocy tkwiący w graczu i wierzy, że doprowadzi on go do rozwiązania pewnej starożytnej tajemnicy związanej z artefaktem, który może pomóc Sithom zbudować pomost nad przepaścią dzielącą życie i śmierć. Towarzyszem gracza podczas pokonywania etapów historii ma być pomocny droid Zoe (ZO-E3) oraz niekiedy sam Vader. W innych misjach będzie on jednak pełnił rolę przeciwnika.

vader-immortal-mustafar.jpg

Twórcom trudno jest określić, czym tak naprawdę jest cały projekt – bardziej grą czy pewnym interaktywnym doświadczeniem:

„Nie chcemy mówić „gracz”, bo to przywodzi na myśl grę… Nie chcemy też mówić „widz”, bo doświadczenie jest znacznie bardziej immersyjne od zwykłego oglądania.”

Twórcy zapewniają jednak, że tytuł będzie czymś więcej niż przyglądaniem się i okazjonalnym wyciąganiem miecza, by coś rozwalić. Historia ma być immersyjna oraz przykładać dużą wagę do filozofii, psychologii i bardziej prywatnego życia Vadera.

„Jest tu mniej wojskowego aspektu Vadera, a dużo więcej jego duchowych i mistycznych zainteresowań.

Oczywiście ma on tę mistyczną więź [z Mocą], co umożliwiło nam eksplorację tematu w bardziej intymnym kierunku.”

Ponadto gra ma mniej skupiać się na rozwiązywaniu zagadek czy przetrwaniu, a bardziej na eksplorowaniu złego i zakazanego miejsca, jakim jest twierdza na Mustafarze. Choć w pierwszym epizodzie będziemy mogli wykorzystać jedynie miecz, tak w kolejnych w nasze ręce zostaną oddane także zdolności związane z Mocą. Warto również dodać, że pierwsza część zdradzi nam co nieco tajemnic samego Mustafar oraz poruszy temat kultury tubylczej cywilizacji, która będzie starała się chronić swoje sekrety.

„Musicie zrozumieć, że nikt wcześniej nie próbował zrobić tego, co my – stworzenia solidnej, odcinkowej historii przygodowej na VR. Mam na myśli, że wcześniejsze projekty, jak Trials on Tatooine, były znacznie skromniejsze.”

vader-immortal-poster.jpg
Oficjalny plakat Vader Immortal (ILMxLab)

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.