Książki i komiksy

„Dooku: Jedi Lost” ukaże się jako powieść?

dooku-jedi-lost-cover.jpg

30 kwietnia miała miejsce premiera pierwszego kanonicznego słuchowiska pod tytułem Dooku: Jedi Lost. Autorem ponad 6-godzinnego nagrania jest Cavan Scott, a głosów postaciom użyczyło wielu aktorów. Jak się okazuje, być może wkrótce doczekamy się także pisanego wydania historii zgłębiającej przeszłość hrabiego Dooku.

Z takimi rewelacjami przychodzi francuski oddział Amazona, w którego ofercie pojawiła się książka o tym samym tytule, co słuchowisko, a jej premiera została wyznaczona na 3 października tego roku. Ponadto jako wydawca powieści widnieje firma Century odpowiedzialna za publikację gwiezdnowojennych pozycji poza Stanami Zjednoczonymi.

Taka decyzja na pewno ucieszyłaby wielu fanów, zwłaszcza tych z Polski – o ile na pojawienie się słuchowiska na naszym rynku w rodzimym języku raczej nie można liczyć, o tyle na powieść szanse są znacznie większe (chociaż wszyscy znamy podejście wydawnictwa Uroboros do tej kwestii…). Jest to także świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za formą słuchaną i wolą obcować z papierem, zwłaszcza, że historia zbiera wśród fanów bardzo ciepłe opinie, rozszerzając traktowaną dotychczas po macoszemu erę Prequeli.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.