Filmy

John Williams już pracuje nad ścieżką dźwiękową do IX Epizodu

star-wars-episode-ix-john-williams (1)

Nikogo nie zdziwił zapewne fakt, że autorem ścieżki dźwiękowej do IX Epizodu będzie legendarny John Williams, który napisał także partytury do wszystkich poprzednich części głównej sagi. Jak kompozytor zdradził w wywiadzie dla The Times, rozpoczął już pracę nad muzyką do najnowszego filmu J.J. Abramsa.

Williams napisał już około 25 minut kompozycji w przeciągu miesiąca. Ponadto obejrzał wczesną wersję filmu, która bardzo mu się spodobała. Miejmy nadzieję, że przełoży się to także na jakość powstającej ścieżki dźwiękowej i kompozytor zapewni nam wyjątkowe oraz niepowtarzalne zamknięcie muzycznej podróży w świat Gwiezdnych Wojen przedstawionych z perspektywy rodziny Skywalkerów. 

Williams odniósł się także do słów krytyki, które co jakiś czas spadają na niego w kontekście soundtracków do filmów najnowszej trylogii. Jak sam przyznał:

„Nie piszę lepiej niż 30 lat temu, może też nie piszę tak samo dobrze. Prawdopodobnie wiem znacznie więcej niż wtedy, ale mam mniej energii.”

Z racji swojego wieku poświęca mniej czasu na komponowanie, ale ma to także związek z jego ogromnym doświadczeniem i mądrością, jakich nabrał przez lata pracy. Pomimo całej masy nagród (w tym pięciu statuetek Oscara) nie uważa ich zdobycia za coś okazałego i pozostaje bardzo pokorny, uważając, że „tylko stoi na barkach tego, co ludzie osiągnęli w muzyce przez ostatnie stulecia”. Dodał także, że ucieszył się z powrotu marki Gwiezdnych Wojen bardziej, niż z jej pierwotnego sukcesu.

Ścieżkę dźwiękową filmu The Rise of Skywalker w wykonaniu maestro Williamsa usłyszmy najprędzej w dniu premiery filmu, która w Polsce będzie miała miejsce 19 grudnia tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.