Filmy

„The Rise of Skywalker” ukaże ostateczne zamknięcie konfliktu pomiędzy Jedi i Sithami

rey-kylo-epIX

Odkąd po raz pierwszy zapowiedziano rozpoczęcie prac nad IX Epizodem Gwiezdnych Wojen, Lucasfilm wyraźnie dawał do zrozumienia, że będzie on stanowił ostateczne zamknięcie trwającej ponad 40 lat sagi Skywalkerów. Okazuje się jednak, że w The Rise of Skywalker swoje dopełnienie znajdzie nie tylko historia tytułej rodziny, ale także odwieczny konflikt pomiędzy Jedi i Sithami, reprezentującymi Jasną oraz Ciemną stronę Mocy.

Z najnowszego ekskluzywnego wywiadu na łamach Vanity Fair, w którym wypowiada się dziennikarz Lev Grossman, dowiadujemy się, że odwieczna wojna tych dwóch frakcji zakończy się ostatecznie razem z finałem filmu J.J. Abramsa:

„Nowy film zapewni nam domknięcie trwającego dosłownie tysiące lat konfliktu pomiędzy Zakonem Jedi i Sithami.”

Wideo z wypowiedzią znajdziecie poniżej:

Część z Was może się zastanawiać, dlaczego mówimy o Sithach, skoro w Trylogii Sequeli byli oni dotąd pomijani. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – Imperator Palpatine. Jego obecność w Skywalker. Odrodzenie najprawdopodobniej zapewni ostatecznie domknięcie wątku konfliktu pomiędzy Jedi i Sithami.

Biorąc pod uwagę niewielką liczebność użytkowników Mocy, nie powinniśmy w żadnym wypadku spodziewać się wielkiej bitwy pomiędzy siłami Jasnej i Ciemnej strony Mocy – będziemy raczej mieli do czynienia z symbolicznym starciem kilku przedstawicieli tych frakcji.

Pozostaje czekać do premiery filmu, abyśmy mogli na własne oczy przekonać się, jak zakończy się jeden z najstarszych konfliktów w historii odległej galaktyki. Star Wars: The Rise of Skywalker zadebiutuje w polskich kinach 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.