Gwiezdne Wojny - Historie

Kathleen Kennedy o przyszłości marki Star Wars – nie będzie więcej samodzielnych spin-offów?

kathleen_kennedy

Wielu fanów z niepokojem przyjęło brak jakichkolwiek informacji dotyczących przyszłości marki na tegorocznym Star Wars Celebration, zwłaszcza pod kątem kolejnych kinowych premier. Do niedawna jedynym pewnym widowiskiem był zaplanowany na koniec roku The Rise of Skywalker, a kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że pierwsza część nowej trylogii od twórców Gry o tron wejdzie na ekrany kin w 2022 roku. Tym razem w sprawie przyszłych filmów wypowiedziała się sama prezes Lucasfilmu.

Kathleen Kennedy udzieliła niedawno wywiadu dla portalu Vanity Fair. Mówiła między innymi o zmianach w tym, nad czym koncentruje się wytwórnia, tworząc nowe gwiezdnowojenne historie – chce zwrócić uwagę na to, co naprawdę działa. Szefowa Lucasfilmu zasugerowała również, że chce zrezygnować z budowania uniwersum na bazie typowych spin-offów.

„Myślę, że Disney ma większe oczekiwania. Z drugiej strony jednak, sądzę, że szanuje to, co robimy – od początku rozmawialiśmy o kruchości takiej formy opowiadania historii. Ponieważ jest to coś bardzo ważnego dla fanów, nie możesz zamienić tego w produkcję taśmową. Nie możesz nawet zrobić tego, co Marvel, wybierając bohaterów i budując dookoła nich nowe franczyzy. To musi ewoluować inaczej.

[…] Utraciliśmy prostolinijność, która istniała w latach siedemdziesiątych, ale nie istnieje dziś. Myślę, że opowiadanie historii, reakcja na nią i proces jej powstawania muszą się przenikać. To musi wyglądać inaczej, bo my jesteśmy inni.”

Wygląda więc na to, że zarówno Disney, jak i Lucasfilm bardzo poważnie podchodzą do kwestii przyszłości marki i tego, w jaki sposób powinny powstawać nowe filmy. Mając ogromne możliwości, chcą wykorzystać je jak najlepiej, z troską o fanów oraz swój własny portfel, przy jednoczesnej niechęci do wypuszczania kolejnych produkcji tylko dlatego, że mogą to zrobić i odcinać kolejne kupony.

Nowa, przemyślana strategia wydawnicza oraz zmiana podejścia do tematyki brzmi zdecydowanie jak coś, z czego my, fani, powinniśmy się ucieszyć, a przynajmniej mieć nadzieję, że kolejne filmy będą jeszcze lepsze. Póki co pozostaje nam czekać na grudniową premierę Skywalker. Odrodzenie oraz wieści o przyszłych produkcjach z uniwersum.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.