Książki i komiksy

Ujawniono bohaterów książki „Alphabet Squadron”

IMG_20190526_084818

Wydawnictwo Del Rey, które zajmuje się publikowaniem gwiezdnowojennych pozycji książkowych w Stanach Zjednoczonych, podzieliło się w serii postów w mediach społecznościowych wyglądem oraz krótką charakterystyką bohaterów nadchodzącej książki Alphabet Squadron autorstwa Alexandra Freeda. Przypomnijmy, że na łamach powieści mamy śledzić losy tytułowej eskadry, która po bitwie o Endor poluje na imperialnych żołnierzy z jednostki Shadow Wing.

Oprócz poznanej wcześniej (w końcu widnieje na okładce pozycji) pilotki X-winga, Yrici Quell, do tytułowej Eskadry należeć będą:

„Pilot znana jako Kairos jest chłodna i niepoznana niczym pustka, w której lata. Tak jak peleryna okrywa jej ciało, tak enigmatyczna maska ukrywa twarz, a milczenie kryje ból i traumę, które doprowadziły ją do wspólnoty w postaci Alphabet Squadron.

Wszyscy piloci wiedzą o jej lojalności względem Nowej Republiki i o przerażającej umiejętności stosowania w jej imieniu przemocy.

U-wing.”

„Jeśli porucznik Quell jest umysłem Eskadry, tak Wyl Lark jest bez wątpienia jej sercem. Młodość spędzona na grzbietach latających bestii na swoim spokojnym, odległym świecie obdarzyła go niesamowitym darem pilotażu oraz bezdenną studnią dobroci i empatii. Lecz wojna jest niebezpiecznym miejscem dla duszy tak łagodnej, jak dusza Wyla.

A-wing.”

„Jeśli martwiło was, że Eskadra nie ma w drużynie żadnego drania, przywitajcie pilota Y-winga, Natha Tensenta.

Zrelaksowana postawa czyni z niego kogoś, kogo można pomylić z typowym kosmicznym przygłupem, lecz nie dajcie się zwieść: za wszelką cenę, bez względu na to, kto upadnie, Nath musi przetrwać. Przeżył całkowitą destrukcję swojej jednostki przez Shadow Wing, przeżył w zapuszczonym światku przestępczym galaktyki, gdy Imperium się rozpadło, a teraz, kiedy porucznik Quell wciągnęła go do Nowej Republiki, także jest zdeterminowany, by przetrwać.”

„Eskadra będzie kompletna wraz z przedstawieniem ostatniego pilota, Chass, i jej B-winga.

Gdyby nie jej szczęście, odwaga i umiejętności, Chass na Chadic już dawno spotkałby smutny los, który ściga na polach bitew galaktyki. Zamiast tego, obserwuje, jak jej bohaterowie jeden po drugim odchodzą w imię wolności, zostawiając ją w tyle. Teraz, gdy Nowa Republika rośnie w siłę, a sytuacja się odwraca, Chass jest zagubiona.

Walka Alphabet Squadron z Shadow Wing może być jej szansą na znalezienie nowego sensu w jej życiu – zapewnienia, że nie musi szukać go w śmierci.

Ciekawostki o Chass:
– w swoim statku trzyma kolekcję muzyki, której słucha (i do której śpiewa) w trakcie walki,
– jedną z jej poległych bohaterek jest Jyn Erso.”

Premiera książki za Oceanem przewidziana jest na 11 czerwca. A jeśli jesteście niecierpliwi, już teraz możecie zapoznać się ze wstępem do powieści w postaci miniserii komiksowej TIE Fighter, która śledzi losy imperialnej eskadry Shadow Wing (w której skład wchodzi Yrica Quell) po wydarzeniach z filmu Imperium kontratakuje.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.