Filmy

W „The Rise of Skywalker” pojawi się ciekawe nawiązanie do „Hana Solo”

Knights of Ren

Odkąd po raz pierwszy ukazano nam Rycerzy Ren w wizji, jaką Rey przeżyła podczas wydarzeń z Przebudzenia Mocy, fani nieustannie spekulowali na temat tej tajemniczej organizacji. Ostatni Jedi niestety nie wyjaśnił zbyt wiele w kwestii wyznawców Ciemnej strony, którym przewodzi sam Kylo Ren, ale wiemy już, że The Rise of Skywalker nadrobi zaległości poprzednich filmów i Zakon Ren dostanie tam swoje 5 minut. Niedawno okazało się nawet, że w Epizodzie IX pojawi się bardzo ciekawe nawiązanie do pewnego detalu z wypuszczonego w ubiegłym roku Solo: A Star Wars Story.

Jak zauważył pewien fan, charakterystyczna broń w kształcie topora, którą trzyma w rękach jeden z Renów ukazanych na nowych materiałach promocyjnych, łudząco przypomina eksponat znajdujący się w biurze Drydena Vosa – jednego z głównych antagonistów Hana Solo.

Nawiązanie z pewnością jest celowe, nad tym raczej nie ma sensu dywagować. Ciekawi za to, czy zostanie w jakiś sposób wyjaśnione. Czyżby któryś z Renów miał dawniej coś wspólnego ze Szkarłatnym świtem? A może natrafił na broń gdzieś na czarnym rynku i po prostu nabył?

Teorii może być wiele. Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo chętnie zobaczyłbym jakieś wyjaśnienie tego w wątku – niekoniecznie w samym filmie, ale chociażby książkach bądź komiksach towarzyszących jego premierze.

Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje w kinach 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.