Seriale

Bryce Dallas Howard opowiada o reżyserowaniu „The Mandalorian”

the-mandalorian-bryce-dallas-howard

Bryce Dallas Howard, jedna z osób odpowiedzialnych za reżyserię pierwszego serialu aktorskiego w świecie Gwiezdnych Wojen, udzieliła niedawno wywiadu serwisowi Collider na temat pracy nad The Mandalorian.

Bryce opowiedziała między innymi o swoich wrażeniach wynikających ze współpracy z Dave’em Filonim (reżyser i producent wykonawczy serialu) oraz Jonem Favreau (scenarzysta i producent).

„Między Bogiem a prawdą, miałam niesamowite wsparcie ze strony Dave’a Filoniego i Jona Favreau. A sam proces produkcyjny – przygotowania, nagrania, postprodukcja i to wszystko – był oparty na cudownej współpracy i fajnej zabawie. To było po prostu świetne przeżycie.”

Jak to zwykle bywa w przypadku produkcji od Lucasfilmu, najważniejsze szczegóły związane z The Mandalorian trzymane są w tajemnicy i nie mamy co liczyć na to, że wcześniej dowiemy się więcej, niż wymaga tego kampania marketingowa.

„Szczerze mówiąc, nie sądzę, bym mogła uchylić choćby rąbka tajemnicy o kręconym przeze mnie epizodzie. Chyba nie mogę nawet powiedzieć, który z odcinków nakręciłam [śmiech]. Niestety mam związane ręce.”

Howard wypowiedziała się także o nowatorskich rozwiązaniach, jakie podczas kręcenia swoich produkcji wciela w życie Jon Favreau.

„Jon Favreau jest oczywiście znany ze stosowania przodujących, nowoczesnych technologii. To, co zrobił w Księdze Dżungli, co robi teraz przy Królu Lwie, jest naprawdę nietuzinkowe.

W pewnym sensie jest to możliwe dzięki tym projektom. Niejednokrotnie było tak, że powiedziałam Jonowi, że mogę coś zrobić w określony sposób, a on odparł mi na to, że chce sprawdzić, czy możliwe jest zrobienie tego inaczej. Kiedy to testowaliśmy i okazywało się, że faktycznie to działa lepiej, byliśmy zachwyceni. To było ekscytujące.”

Ryzykując zdradzenie rzeczy, o których nie powinna mówić, Bryce opowiedziała krótko o kręceniu pewnej sekwencji.

„Było takie miejsce, w którym nagrywaliśmy sceny, noszące nazwę The Volume. Mówiąc krótko, wchodzisz do środka i od razu rzuca ci się w oczy, że jesteś otoczony przez ekrany LED. Czujesz się tak, jakbyś był dokładnie tam, gdzie toczy się opowiadana historia.”

Oprócz Bryce Dallas Howard i Dave’a Filoniego, reżyserią The Mandalorian zajmują się Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Deborah Chow (Jessica Jones) i Rick Famuyiwa (Dope). Pierwszy odcinek serialu zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+ 12 listopada 2019.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.