Filmy

Skąd wziął się Palpatine w „The Rise of Skywalker”? Najciekawsze teorie fanów

Palpatine-TRoS-Ep-IX

Od momentu publikacji pierwszego zwiastuna Epizodu IX fani nieustannie spekulują na temat sugestywnego śmiechu Imperatora obecnego na samym końcu teasera, będącego dla większości widzów zaskoczeniem, ale też intrygującą zagadką. Od tamtego czasu po sieci krąży cała masa teorii na temat postaci, w jakiej Palpatine pojawi się w filmie. Jedne są niezwykle ciekawe, inne nieprawdopodobne, a pozostałe tak dziwne, że ciężko w ogóle dać im wiarę. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu i opisać te, które naszym zdaniem mają najwięcej sensu i choćby cień szansy na realizację w Skywalker. Odrodzenie.

1. Palpatine „straszy” w szczątkach Gwiazdy Śmierci

The-Emperors-throne-room

Jedna z teorii, które rzeczywiście mają jakiś sens, zakłada, że kiedy Palpatine zginął na Gwieździe Śmierci, jego świadomość związała się ze szczątkami stacji. Nie, nie chodzi tu o to, że Imperator stał się duchem Mocy, ponieważ tę umiejętność posiadają wyłącznie użytkownicy jasnej strony (przynajmniej wedle dotychczasowej wiedzy). Mamy jednak w kanonie Star Wars przykład Sitha, który w pewnym sensie przezwyciężył śmierć i zachował resztkę swojego jestestwa. Mowa oczywiście o Mominie – starożytnym Sithcie, którego dusza związała się z tajemniczą maską, będącą w posiadaniu Dartha Vadera.

Czy ta teoria ma wystarczająco dużo sensu? Naszym zdaniem tak, co jednak nie oznacza, że akurat z tego pomysłu skorzystał J.J. Abrams.

2. Imperator pojawi się jako Sentinel

battlefront-ii-emperor-palpatine-sentinel-droid

Jeśli graliście w kampanię Star Wars: Battlefront II lub czytaliście komiksy, to powinniście wiedzieć, o co chodzi. W kanonie pojawiły się droidy zwane Sentinelami, których zadaniem było przekazywanie siłom Imperium rozkazów i ostatniej woli Palpatine’a po jego śmierci. Droidy te miały poniekąd wgraną osobowość Imperatora, a na dodatek w miejscu ich twarzy pojawiał się hologram facjaty naszego przyjemniaczka.

3. Nagranie Palpatine’a zostanie odnalezione na holokronie

sith-holocron

Ta wersja wydarzeń wydaje się najmniej interesująca, ale jednocześnie jest chyba najbardziej prawdopodobna. Według tego założenia Rey lub Kylo Ren odnajdą holokron z czasów Imperium, na którym będzie się znajdowało jakiegoś rodzaju nagranie Palpatine’a. Wiedza zawarta na holokronie może być wykorzystana przez jednego z bohaterów.

4. Matt Smith wciela się w młodego Palpatine’a lub osobę przez niego „opętaną”

Matt_Smith_StarWars

Ta opcja również jest jedną z ciekawszych. Dobrze wiemy, że wokół aktora Matta Smitha i jego potencjalnej roli w The Rise of Skywalker krążą dziwne plotki. Aktor najpierw pojawiał się w przeciekach, później nie został zawarty w oficjalnej obsadzie filmu, po czym zmaterializował się jako członek obsady na brytyjskiej stronie Disneya, by po jakimś czasie znów z niej zniknąć. To z kolei wzbudza podejrzenia, że jedenasty Doctor Who ma odegrać jakąś istotną rolę w filmie i może chodzić właśnie o postać Sheeva. Spekuluje się, że Smith miałby zagrać młodszą wersję Palpatine’a, który pojawiłby się w jakiejś retrospekcji. Niewykluczone też, że Matt wcieli się w użytkownika ciemnej strony Mocy, którego ciało Imperator w jakiś sposób „opętał”.

5. Imperator miał klona

Emperor-clone

Niezależnie od tego, jak bardzo Waszym zdaniem teoria ta trąci Legendami, ma ona sens, ponieważ klonowanie nie jest niczym nowym dla uniwersum Star Wars – w końcu to dzięki niemu Republika Galaktyczna zbudowała swoją potęgę w czasie Wojen klonów. Osobiście patrzyłbym na takie rozwiązanie sceptycznie, ale wszystko jest możliwe i trzeba to brać pod uwagę.

6. Palpatine przeżył zrzucenie przez Vadera

emperors-death

Tak… To chyba najbardziej kontrowersyjna spekulacja z tego zestawienia, ale czy historia Gwiezdnych Wojen nie udowodniła już, że potencjalnie śmiertelne wypadki nie musiały wcale kończyć się śmiercią ich uczestnika? Jako pierwsze z brzegu przykłady możemy tu podać Dartha Maula (przecięcie na pół i upadek z dużej wysokości) i Anakina Skywalkera (utrata kończyn i przypieczenie przez lawę). Tylko pozostaje pytanie, co robił przez ostatnie 30 lat?

7. Być może w końcu przydały się nauki Dartha Plagueisa?

Darth-Plagueis

Istnieje również szansa, że Palpatine w końcu wykorzystał wiedzę, którą zdobył od swojego dawnego mistrza, Dartha Plagueisa. Nie wiadomo, w jaki sposób mógłby jej użyć, ani nawet czego dokładnie dotyczy owa tajemna sztuka oszukiwania śmierci, ale niewykluczone, że pomogła mu w jakiś sposób zapobiec nieuniknionej zagładzie w jednym z szybów Gwiazdy Śmierci.

8. Sheev objawi się w wizji Mocy

Star-Wars-Rey-Force-Luke

Ostatnią prawdopodobną opcją ukazania Imperatora jest kolejna wizja Mocy, jakiej doświadczy Rey. Bohaterka już w Przebudzeniu Mocy widziała i słyszała nowe oraz stare postacie występujące w sadze, więc czemu tym razem nie miałaby ujrzeć Imperatora?

Oto nasze zestawienie najbardziej intrygujących i sensownych teorii dotyczących obecności Palpatine’a w The Rise of Skywalker. Znacie jeszcze jakieś, o których tu nie wspomnieliśmy? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.