Saga Star Wars

Co wiemy o “The Rise of Skywalker”? Najważniejsze fakty

the-rise-of-skywalker-rey-kylo-cover

Powoli zaczynają pojawiać się pierwsze oficjalne materiały dotyczące IX Epizodu, więc postanowiliśmy zebrać dla was wszystkie ważne i te mniej istotne informacje na temat filmu wieńczącego sagę Skywalkerów.

battlefront-2-resurrection

  • Akcja filmu toczyć się będzie około roku po wydarzeniach z Ostatniego Jedi. Z jednej strony może się to wydawać mało, jednak to wystarczający czas na zebranie odpowiedniej ilości resztek wojsk Ruchu Oporu i Nowej Republiki. Ponadto z dodatku fabularnego do Battlefronta II oraz Epizodu VIII wiemy, że siły Najwyższego Porządku były w stanie przejąć władzę nad najważniejszymi systemami w ciągu zaledwie kilku tygodni.

star-wars-ix-pasaana

  • Potwierdzonymi planetami są jedynie pustynna Pasaana, zamieszkana przez ludność Aki-Aki, oraz śnieżne Kijimi. Z materiałów promocyjnych wiemy, że pojawi się także dżungla oraz trawiasta planeta ze szczątkami Gwiazdy Śmierci, lecz ich nazwy i lokalizacje nie są znane. Bardzo prawdopodobne, że w filmie zobaczymy Batuu, które odgrywa istotną rolę w dotychczasowych źródłach opisujących galaktykę po VIII Epizodzie oraz będące inspiracją dla parków Galaxy’s Edge. Ponadto wielu fanów spekuluje na temat pojawienia się planet znanych z poprzednich filmów – najczęściej wymienia się Tatooine, Naboo i Mustafar. Możliwe, że jednym ze znanych nam światów może być także Ahch-To. Otwarcie sezonu wycieczkowego na wyspie Skellig Michael, która służyła jako sceneria lokacji, zbiegło się z informacją, jakoby wyspa pojawiła się w 3 filmach z cyklu.

billie-lourd-carrie-fisher-tfa

  • Wszystkie sceny z Leią będą stanowiły niewykorzystane ujęcia z poprzednich filmów trylogii – możemy zauważyć, że w zwiastunie Leia nosi ten sam strój i biżuterię, co w Ostatnim Jedi. Co więcej, J.J. Abrams mówił o problemach ze scenami i koniecznością dopasowywania fabuły tak, żeby miały one sens. Wiemy również o wspólnych scenach Lei z porucznik Connix, w którą wciela się córka Carrie Fisher – Billie Lourd. To właśnie na jej prośbę w filmie dochodzi do ich spotkania.

star-wars-feature-vf-2019-summer-embed-15

  • W The Rise of Skywalker z pewnością ujrzymy  w akcji długo wyczekiwanych Rycerzy Ren, prawdopodobnie na planecie Pasaana. Miejmy nadzieję, że nie podzielą oni losów Pretorian i nie zginą krótko po swoim pojawieniu się. Warto zauważyć, że broń jednego z nich łudząco przypomina jeden z eksponatów w pokoju na jachcie Drydena Vosa z Solo: A Star Wars Story

zorri-jannah.jpg

  • Do obsady filmu zawitało więcej nowych postaci. Keri Russell wcieli się w zamaskowaną łowczynię Zorri Bliss, która będzie urzędowała w Dzielnicy Złodziei na planecie Kijimi. Z kolei Naomi Ackie odegra rolę Jannah, która pomoże protagonistom w walce z Najwyższym Porządkiem. W filmie ujrzymy scenę, w której razem z Finnem będzie przewodzić szarży na orbakach (koniopodobne stworzenia z materiałów promocyjnych) przeciwko zmechanizowanym siłom Najwyższego Porządku. Ponadto w obsadzie ujrzymy obcego Klauda oraz droida D-O.

star-wars-feature-vf-2019-summer-embed-08

  • Nową postacią, która wzbudza największe emocje, jest bez wątpienia Allegiant General Pryde, co można przetłumaczyć na “Wierny Generał Pryde”. Możemy spekulować, czy jego specyficzna ranga będzie wiązać się z wewnętrznym sporem w szeregach Najwyższego Porządku zapoczątkowanym w Ostatnim Jedi, czy może też jest to forma uhonorowania dawnego imperialnego oficera. W końcu, jak wiemy z artykułu Vanity Fair, w filmie mamy dowiedzieć się co nieco o genezie spadkobierców Imperium.
  • Film ma zakończyć trwającą od wieków wojnę Jedi i Sithów. Może to oznaczać albo zniszczenie obu zakonów, albo też powstanie jednej organizacji zrzeszającej użytkowników Mocy.

star-wars-feature-vf-2019-summer-embed-05

  • Więź Rey i Kylo Rena, której początki mogliśmy ujrzeć w poprzednim epizodzie, będzie kontynuowana i pogłębiona. Opierając się na dostępnych materiałach, możemy przypuszczać, że nie połączą oni sił – z pewnością za to stoczą pojedynek w lokalizacji pełnej wody –  czyżby na szczątkach Gwiazdy Śmierci? Jak przyznała Daisy Ridley, zakończenie wątku dwójki użytkowników Mocy jest satysfakcjonujące.
  • Jak możemy zauważyć w zwiastunie, Lando nosi tę samą koszulę, co w Hanie Solo. Zostając przy ciekawostkach, możemy zobaczyć również medal przyznawany na ceremonii w finale Nowej nadziei. Pozostaje pytanie, czy to medal Luke’a, czy Hana.

death-star-underwater-concept.jpg

  • Zatopione ruiny Gwiazdy Śmierci nie są niczym nowym. Ów koncept pojawił się już w fazie preprodukcji Przebudzenia Mocy – w zatopionej wieży Imperatora, do której bohaterowie mieli dostać się Sokołem Millennium, miała znajdować się mapa do miejsca ukrycia Luke’a.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.