Co wiemy o „The Rise of Skywalker”? Najważniejsze fakty

the-rise-of-skywalker-rey-kylo-cover

Powoli zaczynają pojawiać się pierwsze oficjalne materiały dotyczące IX Epizodu, więc postanowiliśmy zebrać dla was wszystkie ważne i te mniej istotne informacje na temat filmu wieńczącego sagę Skywalkerów.

battlefront-2-resurrection

  • Akcja filmu toczyć się będzie około roku po wydarzeniach z Ostatniego Jedi. Z jednej strony może się to wydawać mało, jednak to wystarczający czas na zebranie odpowiedniej ilości resztek wojsk Ruchu Oporu i Nowej Republiki. Ponadto z dodatku fabularnego do Battlefronta II oraz Epizodu VIII wiemy, że siły Najwyższego Porządku były w stanie przejąć władzę nad najważniejszymi systemami w ciągu zaledwie kilku tygodni.

star-wars-ix-pasaana

  • Potwierdzonymi planetami są jedynie pustynna Pasaana, zamieszkana przez ludność Aki-Aki, oraz śnieżne Kijimi. Z materiałów promocyjnych wiemy, że pojawi się także dżungla oraz trawiasta planeta ze szczątkami Gwiazdy Śmierci, lecz ich nazwy i lokalizacje nie są znane. Bardzo prawdopodobne, że w filmie zobaczymy Batuu, które odgrywa istotną rolę w dotychczasowych źródłach opisujących galaktykę po VIII Epizodzie oraz będące inspiracją dla parków Galaxy’s Edge. Ponadto wielu fanów spekuluje na temat pojawienia się planet znanych z poprzednich filmów – najczęściej wymienia się Tatooine, Naboo i Mustafar. Możliwe, że jednym ze znanych nam światów może być także Ahch-To. Otwarcie sezonu wycieczkowego na wyspie Skellig Michael, która służyła jako sceneria lokacji, zbiegło się z informacją, jakoby wyspa pojawiła się w 3 filmach z cyklu.

billie-lourd-carrie-fisher-tfa

  • Wszystkie sceny z Leią będą stanowiły niewykorzystane ujęcia z poprzednich filmów trylogii – możemy zauważyć, że w zwiastunie Leia nosi ten sam strój i biżuterię, co w Ostatnim Jedi. Co więcej, J.J. Abrams mówił o problemach ze scenami i koniecznością dopasowywania fabuły tak, żeby miały one sens. Wiemy również o wspólnych scenach Lei z porucznik Connix, w którą wciela się córka Carrie Fisher – Billie Lourd. To właśnie na jej prośbę w filmie dochodzi do ich spotkania.

star-wars-feature-vf-2019-summer-embed-15

  • W The Rise of Skywalker z pewnością ujrzymy  w akcji długo wyczekiwanych Rycerzy Ren, prawdopodobnie na planecie Pasaana. Miejmy nadzieję, że nie podzielą oni losów Pretorian i nie zginą krótko po swoim pojawieniu się. Warto zauważyć, że broń jednego z nich łudząco przypomina jeden z eksponatów w pokoju na jachcie Drydena Vosa z Solo: A Star Wars Story

zorri-jannah.jpg

  • Do obsady filmu zawitało więcej nowych postaci. Keri Russell wcieli się w zamaskowaną łowczynię Zorri Bliss, która będzie urzędowała w Dzielnicy Złodziei na planecie Kijimi. Z kolei Naomi Ackie odegra rolę Jannah, która pomoże protagonistom w walce z Najwyższym Porządkiem. W filmie ujrzymy scenę, w której razem z Finnem będzie przewodzić szarży na orbakach (koniopodobne stworzenia z materiałów promocyjnych) przeciwko zmechanizowanym siłom Najwyższego Porządku. Ponadto w obsadzie ujrzymy obcego Klauda oraz droida D-O.

star-wars-feature-vf-2019-summer-embed-08

  • Nową postacią, która wzbudza największe emocje, jest bez wątpienia Allegiant General Pryde, co można przetłumaczyć na „Wierny Generał Pryde”. Możemy spekulować, czy jego specyficzna ranga będzie wiązać się z wewnętrznym sporem w szeregach Najwyższego Porządku zapoczątkowanym w Ostatnim Jedi, czy może też jest to forma uhonorowania dawnego imperialnego oficera. W końcu, jak wiemy z artykułu Vanity Fair, w filmie mamy dowiedzieć się co nieco o genezie spadkobierców Imperium.
  • Film ma zakończyć trwającą od wieków wojnę Jedi i Sithów. Może to oznaczać albo zniszczenie obu zakonów, albo też powstanie jednej organizacji zrzeszającej użytkowników Mocy.

star-wars-feature-vf-2019-summer-embed-05

  • Więź Rey i Kylo Rena, której początki mogliśmy ujrzeć w poprzednim epizodzie, będzie kontynuowana i pogłębiona. Opierając się na dostępnych materiałach, możemy przypuszczać, że nie połączą oni sił – z pewnością za to stoczą pojedynek w lokalizacji pełnej wody –  czyżby na szczątkach Gwiazdy Śmierci? Jak przyznała Daisy Ridley, zakończenie wątku dwójki użytkowników Mocy jest satysfakcjonujące.
  • Jak możemy zauważyć w zwiastunie, Lando nosi tę samą koszulę, co w Hanie Solo. Zostając przy ciekawostkach, możemy zobaczyć również medal przyznawany na ceremonii w finale Nowej nadziei. Pozostaje pytanie, czy to medal Luke’a, czy Hana.

death-star-underwater-concept.jpg

  • Zatopione ruiny Gwiazdy Śmierci nie są niczym nowym. Ów koncept pojawił się już w fazie preprodukcji Przebudzenia Mocy – w zatopionej wieży Imperatora, do której bohaterowie mieli dostać się Sokołem Millennium, miała znajdować się mapa do miejsca ukrycia Luke’a.


Kategorie:Saga Star Wars

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.