Książki i komiksy

Zapowiedziano komiks wprowadzający do „Jedi: Fallen Order” – „Dark Temple”

jedi-fallen-order-key-art-tall

Na oficjalnej stronie Star Wars zapowiedzi doczekała się miniseria komiksowa, której fabuła powiązana będzie z nadchodzącą w listopadzie grą Star Wars Jedi: Fallen Order.

Najnowszy tytuł wydawnictwa Marvel to Jedi: Fallen Order – Dark Temple. Miniseria będzie liczyła 5 zeszytów i będzie prequelem gry, którego akcja osadzona zostanie w czasach świetności Republiki. Głównymi bohaterami historii będą Mistrz Jedi Eno Cordova oraz jego padawanka Cere Junda, która w grze będzie pełnić rolę mentorki Cala Kestisa. Para Jedi zostanie wysłana na odległą planetę Ontotho, by tam nadzorować wykopaliska w pewnej tajemniczej świątyni. Misja nie będzie jednak tak prosta i bohaterowie wpadną w sam środek konfliktu o przyszłość planety między lokalnym ruchem oporu a siłami bezpieczeństwa.

jedi-fallen-order-dark-temple-comic-cere.jpg
Okładka pierwszego zeszytu

Za scenariusz serii odpowie Matthew Rosenberg, który z uniwersum Gwiezdnych Wojen napisał wcześniej scenariusz do niedawno wydanego one-shota, będącego 108 zeszytem marvelowskiej serii wydawanej na przełomie lat 70. i 80. Rysunkami zajmie się Paolo Villanelli (odpowiadający za Vader: Dark Visions), zaś autorem powyższej okładki jest Marco Checchetto (m.in. Rozbite Imperium, Obi-Wan & Anakin). Rosenberg oraz Villanelli udzielili z okazji zapowiedzi krótkiego wywiadu:

„Praca nad komiksem Jedi: Fallen Order była świetnym doświadczeniem. Respawn oraz Lucasfilm nie tylko tworzą jedną z bardziej pasjonujących gier od dłuższego czasu, ale opowiadają także naprawdę niesamowitą historię. Więc mam okazję, by zaznajomić czytelników z częścią obsady i trochę zgłębić to, kim są i jak się tam znaleźli, i to jest bardzo fajne. Cere Junda i Eno Cordova są parą Jedi, o której fani z pewnością będą chcieli wiedzieć więcej, a ten komiks opowie wam część historii, o której nigdzie indziej nie usłyszycie.” – Rosenberg

„Czy jest coś fajniejszego od pracy nad nowym komiksem z Gwiezdnych Wojen? Cóż, praca nad nowym komiksem z Gwiezdnych Wojen, który eksploruje zupełnie nieznaną dotąd część uniwersum. Jako miłośnik gier wideo, byłem bardzo podekscytowany dołączeniem do ekipy związanej z Jedi: Fallen Order, a jako artysta byłem bardzo szczęśliwy, że mogę eksplorować i tworzyć komiks, który jest jej częścią. Poza głównymi bohaterami, Cere i Eno, dostaniemy szansę by pokazać nowe planety, złoczyńców i trochę starej, dobrej walki na miecze świetlne.” – Villanelli

Pierwszy numer miniserii zadebiutuje na rynku we wrześniu bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.