Saga Star Wars

Montażystka „The Rise of Skywalker” o nowej technice zastosowanej przez Abramsa w trakcie zdjęć

star-wars-the-rise-of-skywalker-set-jj-abrams

Wygląda na to, że na planie ostatniego epizodu Gwiezdnych Wojen reżyser filmu przypadkowo odkrył nową technikę pracy, która bardzo przypadła mu do gustu i mogła mieć niezwykle pozytywny wpływ na końcowy efekt nagrań. Maryann Brandon, regularnie współpracująca z J.J. Abramsem montażystka (nominowana do Oscara), w przeprowadzonym ostatnio wywiadzie dla Carsey-Wolf Center ujawniła, że odpowiedzialny za realizację The Rise of Skywalker filmowiec, choć początkowo był przeciwny wdrożeniu takiego pomysłu, zdecydował się pozwolić na rozpoczęcie montażu jeszcze w czasie zdjęć, co koniec końców przyczyniło się do wielu produkcyjnych usprawnień.

„Mamy bardzo mało czasu. Zdjęcia do Przebudzenia Mocy zaczęły się w maju i skończyły w październiku, a premiera była zaplanowana dopiero na kolejne Święta. Zdjęcia do tego filmu zaczęły się dopiero w sierpniu i nie zakończyły aż do lutego – mamy zatem cztery miesiące mniej, a to bardzo duży film. Przekonałam więc Abramsa, aby pozwolił mi zacząć montaż na planie. Na początku stwierdził: »Nie, nigdy tak nie robimy«. Ale powiedziałam, żeby chociaż spróbował, abym mogła przynajmniej przyglądać się już ujęciom. No i byłam na planie przez cały czas, a on tak do tego przywykł, że po jakimś czasie kazał mi się nie oddalać na więcej niż trzy metry – jeśli kamera przesuwała się o trzy metry, to ja też. Byłam wszędzie!

Widziałam, co kręcą w danej chwili i montowałam to, co nakręcili poprzedniego dnia. Zawsze mogłam o coś zapytać operatora, a jeśli potrzebowałam czegoś jeszcze lub J.J. zadecydował o dodatkowym ujęciu, wszystko było gotowe. Do tego poznanie członków obsady i praca przy nich pozwoliły mi lepiej zrozumieć, przez co przechodzą.”

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje w polskich kinach już 19 grudnia. W filmie wystąpią między innymi Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac i John Boyega, a do ról dobrze znanych od lat postaci powrócą Mark Hamill, Billy Dee Williams oraz (dzięki wykorzystaniu scen nakręconych na potrzeby poprzednich produkcji) Carrie Fisher.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.