Saga Star Wars

Montażystka „The Rise of Skywalker” o nowej technice zastosowanej przez Abramsa w trakcie zdjęć

star-wars-the-rise-of-skywalker-set-jj-abrams

Wygląda na to, że na planie ostatniego epizodu Gwiezdnych Wojen reżyser filmu przypadkowo odkrył nową technikę pracy, która bardzo przypadła mu do gustu i mogła mieć niezwykle pozytywny wpływ na końcowy efekt nagrań. Maryann Brandon, regularnie współpracująca z J.J. Abramsem montażystka (nominowana do Oscara), w przeprowadzonym ostatnio wywiadzie dla Carsey-Wolf Center ujawniła, że odpowiedzialny za realizację The Rise of Skywalker filmowiec, choć początkowo był przeciwny wdrożeniu takiego pomysłu, zdecydował się pozwolić na rozpoczęcie montażu jeszcze w czasie zdjęć, co koniec końców przyczyniło się do wielu produkcyjnych usprawnień.

„Mamy bardzo mało czasu. Zdjęcia do Przebudzenia Mocy zaczęły się w maju i skończyły w październiku, a premiera była zaplanowana dopiero na kolejne Święta. Zdjęcia do tego filmu zaczęły się dopiero w sierpniu i nie zakończyły aż do lutego – mamy zatem cztery miesiące mniej, a to bardzo duży film. Przekonałam więc Abramsa, aby pozwolił mi zacząć montaż na planie. Na początku stwierdził: »Nie, nigdy tak nie robimy«. Ale powiedziałam, żeby chociaż spróbował, abym mogła przynajmniej przyglądać się już ujęciom. No i byłam na planie przez cały czas, a on tak do tego przywykł, że po jakimś czasie kazał mi się nie oddalać na więcej niż trzy metry – jeśli kamera przesuwała się o trzy metry, to ja też. Byłam wszędzie!

Widziałam, co kręcą w danej chwili i montowałam to, co nakręcili poprzedniego dnia. Zawsze mogłam o coś zapytać operatora, a jeśli potrzebowałam czegoś jeszcze lub J.J. zadecydował o dodatkowym ujęciu, wszystko było gotowe. Do tego poznanie członków obsady i praca przy nich pozwoliły mi lepiej zrozumieć, przez co przechodzą.”

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje w polskich kinach już 19 grudnia. W filmie wystąpią między innymi Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac i John Boyega, a do ról dobrze znanych od lat postaci powrócą Mark Hamill, Billy Dee Williams oraz (dzięki wykorzystaniu scen nakręconych na potrzeby poprzednich produkcji) Carrie Fisher.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.