Saga Star Wars

Montażystka “The Rise of Skywalker” o nowej technice zastosowanej przez Abramsa w trakcie zdjęć

star-wars-the-rise-of-skywalker-set-jj-abrams

Wygląda na to, że na planie ostatniego epizodu Gwiezdnych Wojen reżyser filmu przypadkowo odkrył nową technikę pracy, która bardzo przypadła mu do gustu i mogła mieć niezwykle pozytywny wpływ na końcowy efekt nagrań. Maryann Brandon, regularnie współpracująca z J.J. Abramsem montażystka (nominowana do Oscara), w przeprowadzonym ostatnio wywiadzie dla Carsey-Wolf Center ujawniła, że odpowiedzialny za realizację The Rise of Skywalker filmowiec, choć początkowo był przeciwny wdrożeniu takiego pomysłu, zdecydował się pozwolić na rozpoczęcie montażu jeszcze w czasie zdjęć, co koniec końców przyczyniło się do wielu produkcyjnych usprawnień.

“Mamy bardzo mało czasu. Zdjęcia do Przebudzenia Mocy zaczęły się w maju i skończyły w październiku, a premiera była zaplanowana dopiero na kolejne Święta. Zdjęcia do tego filmu zaczęły się dopiero w sierpniu i nie zakończyły aż do lutego – mamy zatem cztery miesiące mniej, a to bardzo duży film. Przekonałam więc Abramsa, aby pozwolił mi zacząć montaż na planie. Na początku stwierdził: »Nie, nigdy tak nie robimy«. Ale powiedziałam, żeby chociaż spróbował, abym mogła przynajmniej przyglądać się już ujęciom. No i byłam na planie przez cały czas, a on tak do tego przywykł, że po jakimś czasie kazał mi się nie oddalać na więcej niż trzy metry – jeśli kamera przesuwała się o trzy metry, to ja też. Byłam wszędzie!

Widziałam, co kręcą w danej chwili i montowałam to, co nakręcili poprzedniego dnia. Zawsze mogłam o coś zapytać operatora, a jeśli potrzebowałam czegoś jeszcze lub J.J. zadecydował o dodatkowym ujęciu, wszystko było gotowe. Do tego poznanie członków obsady i praca przy nich pozwoliły mi lepiej zrozumieć, przez co przechodzą.”

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje w polskich kinach już 19 grudnia. W filmie wystąpią między innymi Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac i John Boyega, a do ról dobrze znanych od lat postaci powrócą Mark Hamill, Billy Dee Williams oraz (dzięki wykorzystaniu scen nakręconych na potrzeby poprzednich produkcji) Carrie Fisher.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.