Gry

Nowe szczegóły dotyczące „LEGO Star Wars: The Skywalker Saga”

lego-star-wars-skywalker-saga-boba-fett.jpg

Zapowiedź kolejnej gry ze świata Gwiezdnych Wojen, tym razem w wersji LEGO, była jedną z większych niespodzianek zakończonych niedawno targów E3. Na samej konferencji nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących projektu, jednak deweloperzy podzielili się wieloma z nich na nieoficjalnych pokazach, na których można było nawet zagrać w najnowsze dziecko studia Traveller’s Tales.

Przede wszystkim gra nie będzie remasterem The Complete Saga oraz The Force Awakens z dodaną nową zawartością w postaci egranizacji Epizodów VIII i IX. Ma to być zupełnie nowa, zbudowana od podstaw gra. Co więcej, dostaniemy pełną dowolność w wyborze linii fabularnych i nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zagrać tylko w historię przeznaczoną dla pojedynczego, wybranego przez nas filmu, co nie zmienia faktu, że będziemy mieć do czynienia z masą aktywności pobocznej (w jednej z takich misji pokierujemy nawet Gonk droidem). 

lego-star-wars-skywalker-saga-venator

Największą niespodzianką i zmianą w porównaniu do poprzednich odsłon jest pojawienie się otwartego świata. Do naszej dyspozycji zostanie oddane kilkanaście eksplorowalnych światów, między którymi będziemy mogli przemieszczać się do woli, wcielając się przy tym w ponad 200 bohaterów znanych z filmów! Wszystkie postacie będą w pełni udźwiękowione, jednak ma pojawić się opcja umożliwiająca przełączenie się na znane z The Complete Saga pochrząkiwanie i pomrukiwanie.  

Przebudowie ma ulec także system walki, zarówno jeśli chodzi o miecz świetlny, jak i blastery. Co do tego drugiego, dostaniemy możliwość swobodnego celowania, zamiast dotychczasowego blokowania się na danym przeciwniku. Sami wrogowie zostaną wyposażeni w paski życia, a poza wymienionymi wyżej środkami zagłady, będziemy mogli pokonywać ich dzięki Mocy (która doczeka się sporego rozwinięcia), na przykład rzucając w nich różnymi przedmiotami. O wiele większa swoboda w walce będzie związana z większą swobodą w poruszaniu się, bowiem nie zastaniemy już sztywnych ustawień kamery.

lego-star-wars-skywalker-saga-hoth.jpg

W produkcji nie zabraknie oczywiście „kanapowego” trybu dla 2 graczy, za to niestety nie pojawi się możliwość gry przez sieć. Nie powinno być to jednak zbyt dużym zmartwieniem – gra i tak zapowiada się jako fenomenalne i kompletne doświadczenie gwiezdnowojenne, połączone z tak uwielbianymi przez większość klockami.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga zadebiutuje na komputerach PC i konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch w 2020 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.