Gry

„Star Wars Jedi: Fallen Order” pozwoli na odcinanie kończyn tylko w określonych wypadkach

Jedi-upadły-zakon-ea-play

Targi E3 i prezentacja pierwszych materiałów z rozgrywki w Upadły zakon już za nami, w związku z czym Internet aż huczy od analiz oraz domysłów na temat kierunku, jaki obierze gra (taką analizę przygotowaliśmy także my). Pośród wielu pochlebnych opinii na temat produkcji studia Respawn pojawiają się także głosy krytyczne wobec pewnych jej aspektów, a jednym z nich jest chociażby brak rozczłonkowywania przeciwników podczas korzystania z miecza świetlnego.

Wielu graczy zwróciło uwagę, że w gameplayu brakuje tego ważnego ich zdaniem elementu, wskazując przy tym, że podobna opcja istniała już w starszych grach, takich jak Jedi Outcast czy Jedi Academy. Starszy projektant gry – Justin Perez – w rozmowie z serwisem IGN podkreślił, że odcinanie kończyn będzie możliwe… ale tylko w określonych przypadkach.

Perez sprecyzował, że pozbawianie części ciała będzie dopuszczalne w trakcie walki z dużymi zwierzętami (jak ogromne pająki z Kashyyyku, które pojawiły się w materiałach) czy imperialnymi droidami. Nie przewiduje się za to takiej opcji dla starć z ludzkimi oponentami.

Taka decyzja designerska może mieć dwie przyczyny: po pierwsze, twórcy chcą wpasować się w ramy niezbędne do tego, by Jedi: Fallen Order mogło zostać uznane za grę przeznaczoną dla młodszego odbiorcy, a po drugie, należy pamiętać, że w świecie filmowych Gwiezdnych Wojen odcinanie kończyn i przecinanie ciała zawsze wiązało się z jakimś dużym ładunkiem emocjonalnym – nigdy nie było traktowane jako coś powszedniego (poza przypadkiem z ręką odciętą przez Bena Kenobiego w Nowej nadziei). Pozwolenie na robienie tego w każdej chwili i każdemu przeciwnikowi poniekąd pozbawiałoby ten akt jego wagi.

Choć taka ścieżka może nie odpowiadać każdemu, to należy zrozumieć, że czasem potrzebne są pewne ustępstwa, by zachować spójność świata przedstawionego.

Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutuje na platformach PC, PS4 i Xbox One już 15 listopada 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.