Gry

„Star Wars Jedi: Fallen Order” pozwoli na odcinanie kończyn tylko w określonych wypadkach

Jedi-upadły-zakon-ea-play

Targi E3 i prezentacja pierwszych materiałów z rozgrywki w Upadły zakon już za nami, w związku z czym Internet aż huczy od analiz oraz domysłów na temat kierunku, jaki obierze gra (taką analizę przygotowaliśmy także my). Pośród wielu pochlebnych opinii na temat produkcji studia Respawn pojawiają się także głosy krytyczne wobec pewnych jej aspektów, a jednym z nich jest chociażby brak rozczłonkowywania przeciwników podczas korzystania z miecza świetlnego.

Wielu graczy zwróciło uwagę, że w gameplayu brakuje tego ważnego ich zdaniem elementu, wskazując przy tym, że podobna opcja istniała już w starszych grach, takich jak Jedi Outcast czy Jedi Academy. Starszy projektant gry – Justin Perez – w rozmowie z serwisem IGN podkreślił, że odcinanie kończyn będzie możliwe… ale tylko w określonych przypadkach.

Perez sprecyzował, że pozbawianie części ciała będzie dopuszczalne w trakcie walki z dużymi zwierzętami (jak ogromne pająki z Kashyyyku, które pojawiły się w materiałach) czy imperialnymi droidami. Nie przewiduje się za to takiej opcji dla starć z ludzkimi oponentami.

Taka decyzja designerska może mieć dwie przyczyny: po pierwsze, twórcy chcą wpasować się w ramy niezbędne do tego, by Jedi: Fallen Order mogło zostać uznane za grę przeznaczoną dla młodszego odbiorcy, a po drugie, należy pamiętać, że w świecie filmowych Gwiezdnych Wojen odcinanie kończyn i przecinanie ciała zawsze wiązało się z jakimś dużym ładunkiem emocjonalnym – nigdy nie było traktowane jako coś powszedniego (poza przypadkiem z ręką odciętą przez Bena Kenobiego w Nowej nadziei). Pozwolenie na robienie tego w każdej chwili i każdemu przeciwnikowi poniekąd pozbawiałoby ten akt jego wagi.

Choć taka ścieżka może nie odpowiadać każdemu, to należy zrozumieć, że czasem potrzebne są pewne ustępstwa, by zachować spójność świata przedstawionego.

Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutuje na platformach PC, PS4 i Xbox One już 15 listopada 2019 roku.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.