Saga Star Wars

Nowe szczegóły dotyczące występu Lei w „The Rise of Skywalker”

star-wars-rise-of-skywalker-leia

Jak wiemy już od dłuższego czasu, pomimo śmierci Carrie Fisher, w ostatnim epizodzie sagi Skywalkerów pojawi się postać, w którą aktorka wcielała się od czasu Nowej nadziei. Wiemy też, że roli Lei nie odegra inna aktorka – Lucasfilm zdecydował się wykorzystać nakręcone na potrzeby poprzednich filmów, a niewykorzystane ostatecznie sceny z udziałem zmarłej Fisher. Wplatanie takich materiałów do zupełnie nowej produkcji wydaje się jednak skrajnie karkołomnym pomysłem – niezależnie od tego, jak bardzo optymistycznie nie wypowiadałyby się o nim zaangażowane w jego realizację osoby.

Dlatego też wszelkie doniesienia dotyczące pośmiertnego występu Carrie Fisher w The Rise of Skywalker są bardzo interesujące. Na przykład ostatnie, dostarczone przez Star Wars News Net, które potencjalnie zdradzają całkiem sporo szczegółów właśnie w kwestii realizacji tego aspektu Epizodu IX.

Według źródła portalu twarz aktorki zawsze będzie pochodziła z faktycznie istniejącego już wcześniej nagrania – obejść ma się bez cyfrowego odtwarzania, jakie miało miejsce w przypadku Tarkina, ponownie mającego w Rogue One wygląd nieżyjącego od 1994 roku Petera Cushinga. Mimo wszystko nałożone zostaną na nią efekty komputerowe, aby odrobinę postarzyć aktorkę na dostępnych materiałach, które rzeczywiście pochodzą sprzed paru lat. Twarz nanoszona będzie na ciało innej aktorki (dublerki), która zastępowała fizyczny udział zmarłej Carrie Fisher na planie zdjęciowym. Nie wiadomo natomiast, czy zdecydowano się wykorzystać jedynie nagrane dialogi, czy też zatrudnić kogoś do dogrania kwestii lepiej wpisujących się w historię przedstawioną w nowym filmie i jej charakter. W każdym razie całościowy obraz wyglądać ma jak na grafice poniżej, gdzie kolor żółty pokazuje nakręcone wcześniej materiały, niebieski występ dublerki na planie Epizodu IX, a czerwony otoczenie z The Rise of Skywalker.

Co ciekawe, niewykluczone, iż J.J. Abrams i reszta ekipy filmowej koniec końców korzysta nie tylko z nieużytych dotąd nagrań, ale też przerabia na własny użytek te, które do poprzednich filmów ostatecznie trafiły – zwrócono bowiem uwagę na podobieństwa między kadrem z Przebudzenia Mocy i kadrem z materiałów promocyjnych najnowszego filmu. To jednak rzecz jasna jedynie spekulacje, na poparcie których nie ma jednoznacznych dowodów.

Epizod IX trafi na ekrany polskich kin jako Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie już 19 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.