Gry

Ujawniono fragment rozgrywki ze „Star Wars 1313”

sw-1313-promo-art

Nie samym Jedi: Fallen Order człowiek żyje, co pokazała dość entuzjastyczna reakcja fanów na nową grę z serii LEGO oraz zapowiedź nowych wydań klasycznych tytułów. W świadomości zbiorowej fandomu nadal żywe jest także wspomnienie gry Star Wars 1313, której premiery prawdopodobnie już nigdy nie doczekamy. 

Wspomnienie ożyło nie tylko za sprawą pokazu najnowszej gry studia Respawn, który sprowokował porównania do zapowiedzi 1313, ale także dzięki Jonathanowi Cooperowi, animatorowi studia Naughty Dog. W mediach społecznościowych podzielił się on nieoteksturowanym fragmentem animacji z anulowanego projektu od LucasArts

Wideo robi ogromne wrażenie, jeśli uświadomimy sobie, ile lat temu powstawała wspomniana gra. Współpraca między protagonistą a droidem wygląda dość wyjątkowo i zaawansowanie, a animacje poruszania się aż kipią naturalnością. Możemy również dostrzec pewne elementy wspólne z serią Uncharted.

Przypomnijmy, że w Star Wars 1313 mieliśmy wcielić się w Bobę Fetta, który udał się na tytułowy 1313 poziom Coruscant, słynący z przestępczości i szemranych interesów. Gra miała zupełnie odciąć się od tematu Mocy i Jedi, a eliminację wrogów mieliśmy przeprowadzać z pomocą bogatego arsenału najróżniejszego uzbrojenia.

Tytuł został anulowany w 2013 roku wraz z zamknięciem studia LucasArts. Temat gry jednak dość regularnie powraca i kto wie, może kiedyś doczekamy się realizacji projektu, choć na ten czas nic na to nie wskazuje.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.