Saga Star Wars

Mark Hamill twierdzi, że „The Rise of Skywalker” jest jego ostatnim występem w filmach Star Wars

vanity-fair-tros-high-luke-skywalker

Jedną z bardziej szokujących informacji dotyczących The Rise of Skywalker było ogłoszene, że Mark Hamill, który od początku istnienia sagi Star Wars wciela się w postać Luke’a Skywalkera, bierze udział w nagraniach. Od tamtej pory fani spekulują, w jakiej postaci legendarny Jedi pojawi się w filmie J.J. Abramsa – w końcu wszyscy znamy jego los z końcówki The Last Jedi. Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy odpowiedź na nurtujące fandom pytanie – z krótkiego wywiadu, którego aktor udzielił niedawno serwisowi AP Entertainment, dowiadujemy się, że będzie to prawdopodobnie ostatni występ Marka w świecie Gwiezdnych Wojen, a wiąże się on z dość charakterystyczną umiejętnością Jedi.

AP: Czy to naprawdę będzie twój ostatni występ w świecie Star Wars?

MH: Mam taką nadzieję. (śmiech)

AP: Dlaczego?

MH: Cóż, ponieważ… Wątek mojej postaci został zamknięty w poprzednim filmie. Fakt, że jestem zaangażowany w jakiejkolwiek formie w kolejną produkcję wynika z osobliwego aspektu mitologii Star Wars, w której, jeśli jesteś Jedi, masz jeszcze okazję pojawić się jako duch Mocy i domknąć pewne sprawy.

Po tych słowach możemy mieć już niemal stuprocentową pewność, że Luke powróci do nas w Epizodzie IX jako duch Mocy, a wszelkie domysły o jego rzekomym przeżyciu wydarzeń z Ostatniego Jedi można włożyć między bajki.

Większość z nas z pewnością nieco smuci to, że najpewniej po raz ostatni dane nam będzie zobaczyć Luke’a Skywalkera na wielkim ekranie, ale taka jest już kolej rzeczy – nic nie trwa wiecznie, nawet legendarni rycerze Jedi… Zwłaszcza oni.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje na ekranach polskich kin 19 grudnia 2019 roku.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.