Książki i komiksy

Zapowiedzi komiksowe z „Age of Resistance”

marvel-age-of-comic-republic-rebellion-resistance

Po całkiem dobrze przyjętych miniseriach Age of Republic oraz Age of Rebellion, przyszedł w końcu czas na ostatnią erę, która powiązana jest z obecnie rozwijaną Trylogią Sequeli. Wzorem poprzednich wydań, w Age of Resistance dostaniemy cztery zeszyty poświęcone postaciom Jasnej i Ciemnej Strony Mocy, a także jeden numer specjalny.

Za scenariusz najnowszej serii od Marvela odpowiadać będzie Tom Taylor, dla którego będzie to debiut, jeśli chodzi o kanoniczne komiksy gwiezdnowojenne – z należących już do Legend pozycji odpowiadał on m.in. za serię Inwazja, opowiadającą o wojnie z Yuuzhan Vongami. 

W skład miniserii wejdą historie o Finnie, Kapitan Phasmie, Poe Dameronie, Generale Huksie, Rose Tico, Snoke’u, Rey oraz Kylo Renie, zaś w zeszycie specjalnym znajdzie się miejsce dla admirał Holdo, Maz Kanaty oraz droida BB-8.

Za pośrednictwem oficjalnej witryny StarWars.com dostaliśmy również wgląd w okładki autorstwa znanego wśród fanów rysownika Phila Noto oraz opisy czterech zeszytów.

Rose Tico #1 – Mój bohater (4 wrzesień)
Siostry. Przyjaciółki. Współpilotki. Dorastając, Rose i Paige Tico były dla siebie wszystkim. Do czasu, aż Najwyższy Porządek rozdarł ich świat na strzępy. Zobacz więź łączącą Rose i Paige, nim została ona bezpowrotnie złamana.

Najwyższy Wódz Snoke #1 – Uczeń Diabła (11 wrzesień)
Brutalny trening Kylo Rena nadzorowany przez Najwyższego Wodza Snoke’a właśnie się zaczyna. Czy sadystyczny Snoke złamie swojego udręczonego ucznia? A może nie doceni syna Hana i Lei?

Rey #1 – Poszukiwanie Skywalkera (18 wrzesień)
Po śmierci Hana Solo, Rey zaczyna poszukiwania Luke’a Skywalkera. Lecz przed Lukiem była jeszcze Leia. Doświadcz niewidzianych wcześniej chwil między Rey a Generał Organą. Co Rey, Chewbacca i R2-D2 napotkali na swojej drodze do zaginionego brata Lei?

Kylo Ren #1 – Dynastia Zagłady (25 wrzesień)
Anakin Skywalker rzuca bardzo długi cień. Czy Kylo Renowi uda się kiedykolwiek uciec przed niesławną reputacją swojego dziadka? A może osiągnie sukces tam, gdzie Darth Vader zawiódł?

Miniseria wystartuje 3 lipca (wraz z premierą zeszytu o Finnie). Kolejne numery będą pojawiać się aż do końca września, kiedy to dostaniemy prawdopodobnie najciekawsze kąski w postaci zdradzenia nam nowych informacji o życiu Kylo Rena.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.