Saga Star WarsSerialeWydarzenia

Michelle Rejwan wiceprezeską ds. filmów i seriali live action Star Wars

michelle-rejwan-star-wars

Gwiezdne Wojny otrzymały nową szefową, która będzie zajmować się produkcją wszystkich projektów live action związanych z uniwersum. Jak oficjalnie ogłosił Lucasfilm, Starszą Wiceprezeską Produkcji i Rozwoju Live Action została Michelle Rejwan.

Przez lata współpracująca z J.J. Abramsem, stopniowo i konsekwentnie wspinająca się na kolejne szczeble producenckiej kariery, Rejwan będzie nadzorować i organizować prace związane ze wszystkimi nadchodzącymi filmami oraz serialami z fizycznym udziałem aktorów. Wygląda na to, że jest to posada jedynie o krok niżej od funkcji, którą w Lucasfilmie pełni Kathleen Kennedy. Sama prezeska wytwórni o Michelle Rejwan ma bardzo dobre zdanie:

„Miałam okazję pracować z Michelle przez ostatnich siedem lat jako producentka Przebudzenia Mocy oraz The Rise of Skywalker i zaobserwować bezpośrednio jej talent do pracy ze scenarzystami i reżyserami. Bardzo zaimponowały mi jej zdolności kreatywne i umiejętności zarządzania tymi wielkimi, złożonymi projektami. Zarówno ja, jak i reszta Lucasfilmu nie może się doczekać pracowania z Michelle nad kształtowaniem przyszłości każdego elementu rozwoju historii – od kinowych filmów po seriale live action na Disney+.”

Rejwan najpierw przez dekadę nabierała doświadczenia w firmie producenckiej Bad Robot, by następnie razem z Abramsem współtworzyć Gwiezdne Wojny – początkowo jako współproducentka i w końcu przy okazji The Rise of Skywalker jako producentka, czyli najważniejsza (obok Kathleen Kennedy i J.J. Abramsa) osoba związana z realizacją projektu.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.