Filmy

Daisy Ridley potwierdza, że scena z Leią z teasera „Skywalker. Odrodzenie” pochodzi z „Przebudzenia Mocy”

star-wars-rise-of-skywalker-leia

Carrie Fisher zmarła w grudniu 2016 r. po zakończeniu zdjęć do The Last Jedi, ale reżyser Rian Johnson postanowił zachować kierunek rozwoju Lei Organy w swoim filmie, ponieważ miało to być doskonałe pożegnanie aktorki. Sytuacja stała się katalizatorem dla wielu spekulacji na temat tego, jak Leia zostanie przedstawiona w The Rise of Skywalker. Reżyser J.J. Abrams przyznał, że zaadaptował wcześniej nieukazywane materiały z Przebudzenia Mocy, by zapewnić Lei odpowiednią ilość czasu ekranowego. Fani będą mogli ocenić proces implementacji niewykorzystanych scen dopiero w momencie, gdy film ukaże się w kinach, ale Daisy Ridley zdążyła już potwierdzić, która konkretnie sekwencja Lei z Epizodu VII pojawi się w Epizodzie IX.

Aktorka udzieliła niedawno wywiadu magazynowi Vulture, w którym przyznała, że scena z teasera, gdzie Leia i Rey obejmują się, jest właśnie jednym z niewykorzystanych motywów z The Force Awakens:

„Kontekst tej sceny nie różni się wiele od jej pierwotnego przeznaczenia. To było bardzo smutne. Oglądanie tego było niezwykle poruszające, ponieważ pamiętałam, jak to nagrywaliśmy kilka lat temu. I dziwne jest to, że ktoś, kto nie jest już w pobliżu, zostanie w pewnym sensie przywrócony do życia. To ciekawe, że motyw ten rezonuje tak bardzo z aktualnie powstającą historią. To wręcz niesamowite.”

Pierwotny kontekst sceny prawdopodobnie był związany ze śmiercią Hana Solo, choć raczej nigdy nie dowiemy się, czy na pewno tak było. Ridley twierdzi, że wykorzystanie sceny idzie z duchem jej pierwotnego przeznaczenia, możemy więc założyć, że będzie ona wiązała się z opłakiwaniem kolejnej straty. Wszyscy pamiętamy, jak Luke Skywalker stał się jednością z Mocą pod koniec Ostatniego Jedi, możliwe zatem, że sekwencja ta będzie teraz wykorzystywana jako pożegnanie Luke’a.

Oprócz zachowania w pamięci oryginalnego kontekstu omawianej sceny, Daisy ma również miłe wspomnienia z tego dnia na planie:

„[Carrie] w tym momencie szeptała: »To jest cholernie długie przytulanie.« Nie było wcześniej dyskusji o tym, co zamierzamy zrobić.”

Star Wars: The Rise of Skywalker zadebiutuje w kinach 19 grudnia 2019 roku.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.