Gry

Lucasfilm z początku podchodził ostrożnie do tworzenia „Jedi: Fallen Order”

jedi-fallen-order-art

Nie jest tajemnicą, że Disney i Lucasfilm podchodzą bardzo ostrożnie do rozwijania nowego kanonu uniwersum Star Wars – widać to chociażby po decyzji o wycofaniu się z produkcji spin-offów, która nastąpiła niedługo po tym, jak Han Solo okazał się finansową klapą. Nie inaczej jest w branży gier wideo – tych osadzonych w odległej galaktyce dostaliśmy dotąd bardzo niewiele, a niewykluczone, że gdyby nie upór deweloperów z Respawn Entertainment, to nie doczekalibyśmy również Jedi: Fallen Order.

CEO Respawn Vince Zampella – udzielił niedawno krótkiego wywiadu serwisowi Game Informer, w którym przyznał, że pomysł na grę był inicjatywą jego studia, zaś Lucasfilm z początku podchodził do sprawy z rezerwą. W superlatywach za to wypowiedział się o współpracy z Lucasfilm Story Group.

„Story Group jest świetne we współpracy. Mają wiele opinii na różne tematy. Kooperacja układała nam się całkiem dobrze — z początku podchodzili dość ostrożnie do tworzenia historii o Jedi, bo, wiecie, to dość poważna sprawa.”

Zampella dodał także:

„W końcu udało nam się skłonić ich do wejścia w to, a Stig [Asmussen] świetnie poradził sobie z poskładaniem w całość historii, która do nich przemówiła. No i ostatecznie gra ma w nazwie „Jedi”, więc myślę, że odnieśliśmy niemały sukces.”

Na koniec Zampella przyznał, że projekt Upadłego zakonu to spełnienie marzeń jego studia; w końcu Respawn dostał szansę na stworzenie pełnoprawnej gry przygodowej z widokiem trzecioosobowym, na co deweloperzy liczyli od dłuższego czasu.

Star Wars Jedi: Fallen Order ukaże się 15 listopada 2019 r. na platformach PC, PS4 i Xbox One.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.