FanmadeGry

„Battlefront III” – powstaje fanowski remaster, w którego nigdy nie zagramy

Battlefront-3-remake

Klasyczne gry wideo spod szyldu Gwiezdnych Wojen są wiecznie żywe, o czym przekonujemy się od czasu do czasu, słysząc o kolejnych fanowskich próbach odświeżenia wieloletnich tytułów. Ostatnio podobny zaszczyt spotkał także tytuł, który oficjalnie nie ujrzał nigdy światła dziennego, czyli Star Wars: Battlefront III.

Za projekt odpowiada youtuber Luke Landwalker. W swojej pracy wykorzystał silnik klasycznego Battlefronta II z 2005 roku oraz część zawartości ze skasowanej gry studia Free Radical, co owocuje przede wszystkim lepszą oprawą wizualną oraz efektami świetlnymi i specjalnymi. Najnowsze owoce prac nad remasterem możecie zobaczyć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=7Neu0aFYqyI

Niestety, mamy złe wiadomości dla wszystkich tych, którzy chcieliby zagrać w odświeżonego Battlefronta III – twórca zapewnił, że nie udostępni swojego projektu w sieci. Całość powstaje zapewne w celach prywatnych, a w podjęciu decyzji o niedzieleniu się wynikami pracy prawdopodobnie nie pomogły wieści o anulowaniu za poleceniem Lucasfilmu wielu tego typu fanowskich inicjatyw. Niemniej jednak należy docenić wkład Luke’a, gdyż jak na tworzoną samodzielnie produkcję, efekt robi wrażenie.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.