Filmy

Mara Jade pojawi się w filmach Star Wars? Lucasfilm podobno rozważa Emily Blunt

emily-blunt-mara-jade-star-wars

Choć nowy kanon uniwersum Gwiezdnych Wojen znacząco odbiega od wizji odległej galaktyki, którą przez lata kreowano w ramach Expanded Universe, dobrze wiemy, iż nie wszystkie pomysły wyleciały do kosza. Chociażby Wielki Admirał Thrawn doczekał się przywrócenia do fikcyjnego świata, wystąpił w ważnej roli w serialu animowanym Rebelianci i został bohaterem nowego cyklu powieści pióra swojego pierwotnego twórcy. Już od dłuższego czasu dochodzą nas natomiast głosy, według których do Star Wars powrócić miałaby inna postać stworzona przez Timothy’ego Zahna – Mara Jade.

Tym razem mowa raczej o dość zaawansowanych planach (choć warto zaznaczyć, że to wciąż tylko plotka bez potwierdzenia i należy traktować ją ze sporym dystansem). Jak donosi portal We Got This Covered, Mara ma szansę pojawić się w jednym z projektów live action, które Lucasfilm będzie produkować już po zakończeniu sagi Skywalkerów – pełnometrażowym filmie (lub serii filmów) albo serialu na Disney+. Wytwórnia podobno zainteresowana jest zaangażowaniem do roli Emily Blunt (Sicario, Ciche miejsce) lub innej aktorki „w jej typie”.

Oczywiście w takim wypadku musiałaby zajść spore zmiany w historii postaci. Co prawda wciąż nie znamy zbyt wiele szczegółów dotyczących życia Luke’a pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy, jednak możemy z ogromną dozą pewności stwierdzić, że historia Mary Jade nie za bardzo się w nie wpisuje. To rozwiązanie rzecz jasna nie stanowi żadnej wady takiego pomysłu, a wręcz przeciwnie – pozwoliłoby przedstawić nowe, interesujące opowieści i nadać świeżości również samej bohaterce, bez powtarzania znanych nam już ścieżek fabularnych.

Na razie jednak pozostaje nam obserwować, czy coś w tej kwestii się rozwinie i czy z niepotwierdzonych doniesień wyniknie coś więcej, a na ewentualne rozważania dotyczące wprowadzenia postaci do funkcjonującego obecnie świata Star Wars być może jeszcze przyjdzie czas.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.