Gry

Protagonista „Jedi: Fallen Order” mógł być kosmitą lub kobietą

Star-Wars-Fallen-Order-Cal

Reżyser gry Star Wars Jedi: Fallen Order Stig Asmussen – opowiadał w niedawnym wywiadzie dla serwisu Game Informer o swoim najnowszym dziele. Jedną z najciekawszych poruszonych kwestii była tożsamość głównego bohatera.

Obecnie jest nim męski przedstawiciel ludzkiego gatunku – Cal Kestis. Nie było tak jednak zawsze. Jak przyznaje Stig, dość intensywnie dyskutowano nad możliwością pokierowania w grze obcym.

„Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na kosmitę, ponieważ czuliśmy, że to może zniechęcić sporo ludzi. Chcieliśmy mieć pewność, że gracze będą odczuwać silną więź z bohaterem gry. Choć osobiście uważam, że świetnie byłoby mieć obcego-protagonistę.”

Prawdopodobnie na porzucenie kosmity miał wpływ nie tylko problem z utożsamieniem się z bohaterem, ale także fakt, że taki zabieg z pewnością byłby bardziej kosztowny i skomplikowany dla twórców. 

Zespół rozważał także płeć głównego bohatera.

„Zdecydowaliśmy się na takie wyjście, jakie obecnie widzicie, ponieważ w tym samym czasie Rey [jako bohaterka najnowszej trylogii – przyp. red.] jest twarzą Gwiezdnych Wojen, więc miało to dla nas więcej sensu, by postawić na mężczyznę.”

Szczerze powiedziawszy, nie wiemy, co postawienie na żeńską bohaterkę odjęłoby Rey. Z drugiej jednak strony, dotychczas w jedynej kanonicznej historii opowiedzianej w grze komputerowej, czyli kampanii Battlefronta II, pokierowaliśmy kobiecą protagonistką, Iden Versio. Wydaje się zatem, że twórcy dzielą po równo płeć głównych bohaterów, choć równie dobrze mogliby pójść na kompromis i zaserwować nam – nierzadko przecież spotykany – system z możliwością wyboru bohatera.

Upadły zakon zagramy już tej jesieni, ponieważ gra ukaże się 15 listopada na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PS4.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.