Seriale

Jon Favreau potwierdza – powstaje scenariusz 2. sezonu „The Mandalorian”

the-mandalorian-cover-photo

Nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej premiery pierwszego w historii serialu aktorskiego w uniwersum Gwiezdnych Wojen, czyli The Mandalorian (ta nastąpi 12 listopada), a już coraz więcej słyszy się o drugim sezonie disneyowskiej produkcji.

Jon Favreau obecnie zajęty jest promowaniem swojego najnowszego filmu, jakim jest odświeżona wersja Króla Lwa. Serwis Collider przeprowadził z tej okazji wywiad z twórcą, w którym dziennikarz nie omieszkał dopytać o prace nad Gwiezdnymi Wojnami. Showrunner i scenarzysta serialu zdradził, że pracuje już nad drugim sezonem. Chodzi zarówno o warstwę scenariuszową, jak i wstępne prace preprodukcyjne.

„Coraz bardziej ciągnie mnie na orbitę Disneya, ale na szczęście materiał, nad którym pracują, jest tym, co kocham. Chciałem zrobić serial Star Wars pokroju The Mandalorian, więc przedstawiłem im ten pomysł i byli na niego bardzo otwarci. Napisałem nawet 4 odcinki nim zostałem w ogóle zatrudniony, ponieważ chciałem zobaczyć, o czym te historie mogą opowiadać, czy byłyby interesujące dla nich tak samo jak dla mnie, fana. A zanim jeszcze tu przyszedłem, rano pisałem już scenariusz do drugiego sezonu.”

Ponadto Jon wypowiedział się na temat dość nowatorskiej techniki pracy na planie. Wykorzystując technologię VR oraz silniki gier, ekipa filmowa jest w stanie podczas kręcenia zdjęć na planie w czasie rzeczywistym renderować surowe wersje efektów specjalnych. Dzięki temu komponują się one z nagranym materiałem znacznie lepiej i widać od razu skutki ich użycia, które w razie potrzeby mogą być skorygowane, a co ważniejsze, skraca to czas produkcji pojedynczego sezonu.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy drugi sezon zadebiutuje na platformie Disney+. Biorąc jednak pod uwagę powyższe zapowiedzi Jona oraz fakt, że premiera serialu o Cassianie zaplanowana jest dopiero na 2021 rok, możemy przypuszczać, że kontynuacji tegorocznych losów Mandalorianina doczekamy w przyszłym roku lub dopiero po debiucie serii o bohaterze Łotra 1.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.