Filmy

Sith Trooperzy nie są częścią Najwyższego Porządku? Wiele na to wskazuje

Sith-Trooper-First-Order-cover

W ostatnich dniach oficjalna strona StarWars.com ujawniła, że w powstającym The Rise of Skywalker będziemy mieli szansę ujrzeć zupełnie nowy rodzaj szturmowców – Sith Trooperów. Choć póki co nie poznaliśmy żadnych konkretów na ich temat, to ujawnione zdjęcia gadżetów oraz pewne poszlaki zdają się wskazywać, kim są tajemniczy żołdacy odziani w czerwone pancerze.

Youtuber SYLO Star Wars przygotował interesujący materiał wideo, w którym podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi miejsca Sith Trooperów w historii ukazanej w Epizodzie IX. Biorąc pod uwagę wskazane niuanse, możemy dojść do konkluzji, że żołnierze ci nie będą częścią organizacji pod wodzą Kylo Rena. Co więcej, mogą wręcz być jej wrodzy.

Jak słusznie zauważył autor filmu, na żadnym pudełku przedstawiającym figurki nowych szturmowców nie widnieje nazwa „First Order”, którą standardowo stosowano do opisywania wszelkich zabawek przedstawiających postaci powiązane z Najwyższym Porządkiem. W przypadku Sith Trooperów mamy na pudełkach tylko i wyłącznie ich nazwę.

Kolejną poszlaką jest charakterystyczny symbol, jaki widnieje na opakowaniach z figurkami Sith Trooperów:

Taki symbol w kanonie Gwiezdnych Wojen pojawiał się dotąd tylko przy okazji opisów dwóch postaci – Dartha Vadera oraz Imperatora Palpatine’a. Wszyscy doskonale wiemy, że Palpatine pojawi się w Skywalker. Odrodzenie, logicznym byłoby zatem, by omawiani szturmowcy byli w jakiś sposób z nim powiązani. Być może będą stanowili jego osobistą armię.

UWAGA! PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ POTENCJALNE SPOILERY Z EPIZODU IX!

Z niedawnych przecieków mogliśmy dowiedzieć się, że Kylo Ren nie będzie żył w przyjaźni z Imperatorem… Jest to oczywiście eufemizm, mający sugerować, że przywódca Najwyższego Porządku będzie w stanie otwartego konfliktu z Palpatine’em (chociaż wciąż nie wiemy, w jakiej formie ten drugi w ogóle zagości w filmie). Niewykluczone zatem, że Sith Trooperzy to po prostu byli członkowie organizacji Kylo, którzy przeszli na stronę wroga lub zostali w jakiś sposób zindoktrynowani.

Cały materiał SYLO na temat przedstawionej powyżej teorii znajdziecie tutaj:

Gdyby okazało się, że w The Rise of Skywalker pojawi się trzecia strona konfliktu między siłami Ruchu Oporu a Najwyższym Porządkiem, czyli oddziały wierne Imperatorowi, stworzyłoby to niezmiernie ciekawy motyw fabularny. Czas pokaże, ile z tych domysłów znajdzie swoje odzwierciedlenie w produkcji J.J. Abramsa.

Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje na ekranach polskich kin 19 grudnia 2019 roku.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.