Seriale

„The Mandalorian” z budżetem większym niż „Gra o tron”

the-mandalorian-game-of-thrones-daenerys

Wszystko wskazuje na to, że Disney naprawdę nie szczędził wydatków na rozwój swojej platformy streamingowej. Według nowego raportu The Wall Street Journal tylko The Mandalorian, pierwszy serial aktorski osadzony w świecie Gwiezdnych wojen, otrzymał 15 milionów dolarów na każdy z odcinków serii.

Tyle samo niedawno HBO przeznaczyło na poszczególne epizody finałowego sezonu Gry o tron – z tą różnicą, że sezon produkcji Lucasfilmu składa się nie z sześciu, a z ośmiu odcinków, co w ostatecznym rozrachunku daje budżet w wysokości aż 120 milionów dolarów. Za taką sumę wyprodukować można pełnometrażowy film z niemałym rozmachem.

Pierwszy odcinek The Mandalorian zadebiutuje na Disney+ 12 listopada. Tymczasem Jon Favreau już przygotowuje scenariusz kolejnego sezonu serialu, który, szczególnie jeśli pierwszy okaże się sukcesem, najpewniej będzie powstawał przy jeszcze większym nakładzie pieniężnym.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.