Filmy

Daisy Ridley zapowiada zmiany w walce na miecze świetlne w „Skywalker. Odrodzenie”

Rey-in-Star-Wars-Episode-9

Daisy Ridley, odtwórczyni roli Rey w najnowszej trylogii Star Wars, ostatnio bardzo dużo opowiada o pracach nad Epizodem IX. W niedawnym wywiadzie dla WIRED zdradziła co nieco à propos finałowej walki na miecze świetlne.

Jak się okazało, tym razem na planie używano lżejszych rekwizytów, które umożliwiały kreowanie znacznie bardziej zaawansowanych choreografii. Jak mówi sama zainteresowana:

„Cóż, interesujące w tym filmie jest to, że skoncentrowaliśmy się bardziej na fakcie, że miecze świetlne są lekkie, wcześniej były ciężkie i, jak powiedział Eunice – nasz nowy koordynator od wyczynów kaskaderskich – to było bardziej jak walka mieczem obosiecznym, co nie jest do końca tym, czym powinno być – w końcu miecze świetlne są… cóż, 'świetlne’. Dlatego zrobili dla nas lżejsze rekwizyty. Dzięki temu mamy w tym filmie prawdopodobnie jeden z najbardziej epickich pojedynków w Gwiezdnych Wojnach.”

Na tę chwilę możemy tylko wyobrazić sobie, jak ostatecznie będzie wyglądało finałowe starcie całej sagi Skywalkerów. Wnioskując z otwierającej zwiastun sekwencji, nie można wykluczyć powrotu bardziej akrobatycznych choreografii rodem z Prequeli. W kwestii przebiegu walki również pojawia się kilka teorii – wśród fanów prym wiedzie póki co tzw. flash fight.


Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Od czasów pierwszej części sagii z 1999 roku w wykonaniu genialnej, klimatycznej, finezyjnej choreografi Ray Parka… Brak czego kol wiek lepszego co, by przebiło ten poziom. Williams tylko jeszcze podsycił to co znamy swym kompozytorstwem. Prędzej czegoś zbliżonego poziomem spodziewam się zobaczyć w kontynuacji animki Filoniego. Oby Panna Ridley Mnie zaskoczyła pozytywnie i naprawdę sprawiła to coś co zapowiada od ostatniego czasu nie tylko w kwestii walki, bo oczekiwania mam mizerne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.