Książki i komiksy

Komiks o Kylo Renie i inne zapowiedzi z panelu wydawniczego na SDCC

checchetto-allegiance-covers

Dzisiaj w nocy na San Diego Comic-Con 2019 odbył się panel wydawniczy Lucasfilmu. Oprócz wywiadów z autorami gwiezdnowojennych pozycji, mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o planach książkowych i komiksowych do końca tego roku.

Zdecydowanie najjaśniejszą zapowiedzią panelu jest 4-zeszytowa miniseria komiksowa The Rise of Kylo Ren, której scenariusz napisze bardzo uznany w środowisku fanów Charles Soule (Lando, Vader: Dark Lord of the Sith). Ma ona przedstawić drogę Bena Solo na ciemną stronę Mocy, a głównymi bohaterami, oprócz Kylo, mają być Luke Skywalker i Rycerze Ren. Premiera w grudniu.

the-rise-of-kylo-ren-comic.jpg

Pozostając przy komiksach, swoich okładek doczekała się kolejna 4-zeszytowa miniseria zatytułowana Allegiance, opowiadająca o misji Lei i Ruchu Oporu na planecie Mon Cala, której celem będzie pozyskanie nowych sojuszników. Za fabułę odpowiada Ethan Sacks (Galaxy’s Edge), a rysunki wykona Luke Ross (Thrawn, Darth Maul). Efekty ich współpracy ujrzymy w październiku.

checchetto-allegiance-covers.jpg
Cztery okładki miniserii Allegiance autorstwa Marco Checchetto tworzą ciekawą panoramę

Również w październiku ukaże się Return to Vader’s Castle autorstwa Cavana Scotta, czyli kontynuacja (moim zdaniem bardzo udanej) miniserii Tales From Vader’s Castle, łączącej dość prostą kreskę z horrorowymi historyjkami. Każdy zeszyt będzie charakteryzował się ilustracjami innego artysty. Jesienią ukażą się także kolejne zeszyty Star Wars Adventures od IDW, w których zobaczymy m.in. bitwę o Kashyyyk z Najwyższy Porządkiem. Ponadto w kwestii komiksów pokazano okładki nadchodzących wydań z serii Age of Resistance oraz Star Wars.

return-to-vaders-castle-scott.jpg
Okładki miniserii Return to Vader’s Castle autorstwa Francesco Francavilli oraz Dereka Charma

W przypadku książek obyło się bez zapowiedzi – większość informacji stanowiło uzupełnienie tego, co już wiemy. Wyjątek stanowi papierowa wersja słuchowiska Dooku: Jedi Lost autorstwa Cavana Scotta, która zadebiutuje za Oceanem w październiku nakładem wydawnictwa Del Rey.

Star-Wars-Dooku-Jedi-Lost-audio-novel-cover

Niestety, Scott Soule nie mogli zdradzić nic na temat zapowiedzianego na Celebration dużego projektu wydawniczego kryjącego się za nazwą Project Luminous. Pozostaje więc pytanie, czy zdradza on bardzo ważne fakty z Epizodu IX, czy też jest tak bardzo od niego oderwany, że nie chcą poświęcać mu teraz zbyt wiele uwagi.

Timothy Zahn opowiedział trochę o jego najnowszej powieści Thrawn: Treason, której premiera będzie mieć miejsce już za 3 dni. Jej akcja została umiejscowiona w połowie 4. sezonu Rebeliantów, w chwili nieobecności Admirała na Lothal. Thrawn weźmie udział w rozgrywkach politycznych toczących się między Tarkinem a Krenniciem, przy okazji stawiając czoła nowemu zagrożeniu.

thrawn-cover-reveal-tall

Nie dowiedzieliśmy się także zbyt wiele o książkach należących do Journey to The Rise of Skywalker. Zgodnie z przewidywaniami, Resistance Reborn Rebecci Roanhorse będzie stanowić dość istotny pomost między wydarzeniami z Ostatniego Jedi Skywalker. Odrodzenie, a według Michaela Siglaina, dyrektora kreatywnego franczyzy w Disney-Lucasfilm Press, przeczytanie książki Delilah S. Dawson Black Spire jest konieczne, jeśli chcemy poznać backstory jednego z wątków z IX Epizodu. Z kolei Cavan Scott przebąkiwał coś o przygodowej powieści z Finnem i Poe w rolach głównych, toczącej się po Epizodze VIII.

Co więcej, widownia na panelu mogła ujrzeć wybrane strony i ilustracje z nadchodzących książek dla młodszych czytelników – zbioru mitów i legend Myths & Fables, przewodnika po stworzeniach Creatures Big and Small oraz Skywalker Saga, która ma opowiedzieć historię znaną z filmów w bardziej baśniowy sposób.

Na koniec co nieco dla fanów książek związanych bardziej z uniwersum, niż konkretnymi historiami. Jesienią na rynku doczekamy się The Ultimate Pop Up Galaxy, czyli książki, która po otwarciu rozwinie się w trójwymiarowe dioramy przedstawiające istotne sceny z sagi Skywalkerów. Jeszcze ciekawej wygląda słownik ilustrowany do Skywalker. Odrodzenie, który, wzorem przewodników ze spin-offów, będzie połączony z przekrojami. Co ciekawe, na okładce obok jednego z Rycerzy Ren możemy zobaczyć nowy statek, a mianowicie TIE Dagger, którego projekt został zaczerpnięty z konceptów do Przebudzenia Mocy. Premiera słownika odbędzie się w grudniu i będzie towarzyszyć premierze filmu.

the-rise-of-skywalker-odrodzenie-visual-dictionary-slownik-ilustrowany-tros

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.