Seriale

„The Mandalorian” – Jon Favreau wyjawia, co poradził mu George Lucas

the-mandalorian-Jon-Favreau

Pod koniec tego roku na platformie Disney+ zadebiutuje pierwszy serial aktorski w świecie Gwiezdnych Wojen, czyli The Mandalorian. Showrunner produkcji, Jon Favreau, miał okazję porozmawiać z George’em Lucasem przed rozpoczęciem prac nad serią, a w niedawnym wywiadzie dla GQ Middle East zdradził, jaką radę Ojciec świata Star Wars przekazał mu w związku ze stojącym przed nim wyzwaniem.

„Odbyliśmy długą rozmowę. Powiedział mi wtedy jedną ważną rzecz: »Pamiętaj, Jon, prawdziwą widownią dla wszystkich historii i mitów są dorastające dzieci.« [George] jest wielkim zwolennikiem Josepha Campbella.”

Warto w tym miejscu przytoczyć, kim jest Joseph Campbell, abyśmy mieli pełny obraz tego, co ma na myśli Jon i czym jego zdaniem kieruje się sam Lucas.

„Joseph Campbell to amerykański mitoznawca, religioznawca, pisarz i myśliciel.

Uznawany za jednego z najwybitniejszych mitografów XX wieku. Swoimi fundamentalnymi dziełami (Bohater o tysiącu twarzyMaski Boga) zmienił tradycyjne sposoby pojmowania mitologii oraz zjawiska mitu we współczesnych naukach społecznych i wywarł istotny wpływ na twórczość artystów Zachodniego Świata drugiej połowy XX wieku.” – Wikipedia

Wiedząc więcej na temat wspomnianego myśliciela, możemy lepiej pojąć, jaką filozofią kieruje się założyciel Lucasfilmu i co chciał przekazać, mówiąc o dzieciach jako głównej widowni powstających dzieł.

Dalej Favreu mówi:

„Doceniamy te wszystkie historie jako dojrzali ludzie, ale tak naprawdę tworzenie ich ma na celu przekazywanie doświadczeń poprzednich pokoleń dzieciom, które za jakiś czas będą wchodziły w dorosłość. W ten sposób dajemy im przykład, jak powinny się zachowywać i jak mogą uczyć się na cudzych błędach. Musimy mieć nadzieję, że uda nam się pomóc im uniknąć złych rzeczy i zdobyć potrzebną mądrość na dalszą drogę życiową.”

The Mandalorian zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+ 12 listopada 2019 r.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.