Seriale

„The Mandalorian” – Jon Favreau wyjawia, co poradził mu George Lucas

the-mandalorian-Jon-Favreau

Pod koniec tego roku na platformie Disney+ zadebiutuje pierwszy serial aktorski w świecie Gwiezdnych Wojen, czyli The Mandalorian. Showrunner produkcji, Jon Favreau, miał okazję porozmawiać z George’em Lucasem przed rozpoczęciem prac nad serią, a w niedawnym wywiadzie dla GQ Middle East zdradził, jaką radę Ojciec świata Star Wars przekazał mu w związku ze stojącym przed nim wyzwaniem.

„Odbyliśmy długą rozmowę. Powiedział mi wtedy jedną ważną rzecz: »Pamiętaj, Jon, prawdziwą widownią dla wszystkich historii i mitów są dorastające dzieci.« [George] jest wielkim zwolennikiem Josepha Campbella.”

Warto w tym miejscu przytoczyć, kim jest Joseph Campbell, abyśmy mieli pełny obraz tego, co ma na myśli Jon i czym jego zdaniem kieruje się sam Lucas.

„Joseph Campbell to amerykański mitoznawca, religioznawca, pisarz i myśliciel.

Uznawany za jednego z najwybitniejszych mitografów XX wieku. Swoimi fundamentalnymi dziełami (Bohater o tysiącu twarzyMaski Boga) zmienił tradycyjne sposoby pojmowania mitologii oraz zjawiska mitu we współczesnych naukach społecznych i wywarł istotny wpływ na twórczość artystów Zachodniego Świata drugiej połowy XX wieku.” – Wikipedia

Wiedząc więcej na temat wspomnianego myśliciela, możemy lepiej pojąć, jaką filozofią kieruje się założyciel Lucasfilmu i co chciał przekazać, mówiąc o dzieciach jako głównej widowni powstających dzieł.

Dalej Favreu mówi:

„Doceniamy te wszystkie historie jako dojrzali ludzie, ale tak naprawdę tworzenie ich ma na celu przekazywanie doświadczeń poprzednich pokoleń dzieciom, które za jakiś czas będą wchodziły w dorosłość. W ten sposób dajemy im przykład, jak powinny się zachowywać i jak mogą uczyć się na cudzych błędach. Musimy mieć nadzieję, że uda nam się pomóc im uniknąć złych rzeczy i zdobyć potrzebną mądrość na dalszą drogę życiową.”

The Mandalorian zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+ 12 listopada 2019 r.


Wesprzyj Rebelię, zbieramy na nowy krążownik!

Dzięki dobrowolnej, jednorazowej wpłacie pozwolisz naszemu portalowi na dalsze dostarczanie najświeższych newsów ze świata Star Wars

2,00 PLN

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.