Saga Star Wars

Zobaczcie pierwsze nagranie testowe Marka Hamilla i Harrisona Forda

star-wars-mark-hamill-luke-skywalker-harrison-ford-han-solo

Z obecnej perspektywy trudno sobie wyobrazić, by w sadze Star Wars ikoniczne role Hana Solo i Luke’a Skywalkera odegrać mógł ktoś inny niż Harrison Ford i Mark Hamill. Jednak decyzja o zaangażowaniu właśnie tych aktorów początkowo nie była wcale oczywista, a sami zainteresowani musieli solidnie się napracować, żeby wystąpić w Nowej nadziei. Kilka dni temu do sieci trafiło nagranie pierwszego spotkania dwójki aktorów, do którego doszło w ramach testowych nagrań, mających sprawdzić umiejętności kandydatów do ról i ich stopień „wyczucia” reszty obsady.

Jak ujawnił Mark Hamill, ani on, ani Harrison Ford nie otrzymali jeszcze wówczas scenariusza filmu i nie mieli za bardzo pojęcia, w jakim kontekście rozgrywa się przedstawiany przez nich fragment.

„Moje nagranie testowe do Gwiezdnych wojen z Harrisonem, z dnia, w którym po raz pierwszy go spotkałem. Żaden z nas nie przeczytał jeszcze scenariusza na tym etapie, znaliśmy tylko tę jedną scenę. Zapytałem George’a [Lucasa], jaki to będzie typ filmu. Powiedział: »Po prostu to zróbmy, porozmawiamy o tym później.« Nigdy później o tym nie porozmawialiśmy – po prostu to zrobiliśmy.”

Marka Hamilla już wkrótce po raz ostatni będziemy mogli zobaczyć w roli Luke’a Skywalkera w nadchodzącym finale sagi Star Wars. Natomiast postać Harrisona Forda – Han Solo – niestety została uśmiercona Przebudzeniu Mocy i w Trylogii Sequeli nie mieliśmy okazji zobaczyć ponownego spotkania dwójki bohaterów.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.