Gwiezdne Wojny - Historie

Fanowska inicjatywa #MakeSolo2Happen ze wsparciem kompozytora muzyki do spin-offu

solo-a-star-wars-story-sequel

Solo: A Star Wars Story to drugi spin-off w świecie Star Wars i pierwsza gwiezdnowojenna porażka finansowa. W dodatku całkiem pokaźna, bo przy budżecie szacowanym na niemal 300 milionów dolarów, film nie zarobił globalnie nawet 400 mln. Co jednak ciekawe, do katastrofy doszło mimo całkiem ciepłego przyjęcia produkcji przez widownię, której część odebrała produkcję Rona Howarda tak entuzjastycznie, iż wciąż liczy, że Lucasfilm zdecyduje się wyprodukować sequel.

Używając hasztagu #MakeSolo2Happen w mediach społecznościowych, fani Solo już jakiś czas temu postanowili pokazać, że kolejny film o młodości słynnego przemytnika cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem. Teraz do inicjatywy dołączył John Powell – kompozytor, którego sympatycy Star Wars kojarzyć mogą z pracy nad muzyką przy Hanie Solo.

https://www.instagram.com/p/B0ZlT2YhZjS/

Oczywiście do jakiegokolwiek sukcesu wciąż bardzo daleka droga (i to przy założeniu, że sukces w tej kwestii jest w ogóle możliwy). Powell rzecz jasna nie ma żadnej mocy decyzyjnej w ramach Disneya czy Lucasfilmu, a plan na rozwój świata Gwiezdnych Wojen na najbliższe lata – o ile wiemy – nie obejmuje już właściwie żadnych spin-offów, szczególnie będących kontynuacjami klap finansowych.

Już wkrótce jednak ruszy Disney+, gdzie debiutować będzie pierwszy serial aktorski Star WarsThe Mandalorian – następnie w grudniu na ekranach kin pojawi się The Rise of Skywalker, czyli dziewiąty epizod rozpoczętej przez George’a Lucasa sagi. W przyszłości czekają nas jeszcze trylogie Riana Johnsona (scenarzysty i reżysera Ostatniego Jedi) oraz Davida Benioffa i D.B. Weissa (niecieszących się obecnie najlepszą renomą twórców serialowej Gry o tron).


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.