Filmy

[Plotka] Opis nowych gwiezdnych niszczycieli i pochodzenia Sith Trooperów ze „Skywalker. Odrodzenie”

starwars-9-sith-trooper-kylo-ren-3

Portal Making Star Wars (znany wśród fanów z publikowania w sieci ciekawych i nierzadko sprawdzających się przecieków zza kulis powstających filmów sagi Gwiezdnych wojen) udostępnił niedawno interesujące plotki na temat gwiezdnych niszczycieli, jakie mogą pojawić się w Skywalker. Odrodzenie. Ich historia może być bezpośrednio powiązana z Sith Trooperami i samym Imperatorem Palpatine’em.

Spoilery-epizod-ix

Jak możemy przeczytać na łamach MSW.net:

„Sith Trooperzy byli przez ten cały czas ukryci w Nieznanych Regionach. Podobno stacjonowali w rejonach, gdzie panuje piekielna atmosfera. Galaktyka nigdy nie była całkowicie stabilna, a obszar, w którym przebywają, jest pełen niebezpieczeństw. Sekretna flota Imperatora ukrywała się w tych okolicach od momentu jego śmierci, unikając studni grawitacyjnych i dzikich ostępów kosmosu, czekając na odnalezienie i danie szansy na dokończenie swojej misji.

Należący do Palpatine’a czerwoni Sith Trooperzy oczekują w ukryciu wewnątrz masywnej floty, prawdopodobnie po to, by umożliwić swojemu panu przejęcie władzy w galaktyce raz jeszcze, gdy powstanie z martwych. Co więcej, Druga Gwiazda Śmierci nie była jedynym projektem Palpatine’a. Gwiezdne niszczyciele, na których stacjonuje jego armia, są wyposażone w broń zdolną niszczyć planety, tak jak sama Gwiazda Śmierci.”

O ile powyższy opis brzmi całkiem interesująco i zdecydowanie działa na wyobraźnię czytelnika, tak pewna rzecz wzbudza w nim wątpliwości… Skoro Sith Trooperzy są tajną armią Imperatora, która najwyraźniej od lat jest odcięta od reszty cywilizacji, to dlaczego ich pancerze wyglądają jak zmodyfikowana wersja tych, których używa Najwyższy Porządek?

Warto też wspomnieć, że opis przedstawiony przez Making Star Wars gryzie się nieco z oficjalnym opisem Sith Trooperów, jaki ujawniono niedawno na San Diego Comic-Conie:

„Przygotowując się do ostatecznego szturmu, mającego na celu podbój galaktyki, Najwyższy Porządek szkoli armię elitarnych żołnierzy, którzy czerpią inspirację i siłę z mrocznej, starożytnej spuścizny.”

Biorąc pod uwagę wszystkie te wątpliwości, jedyne, co wciąż pozwala nam zakładać, że w nowych przeciekach może kryć się ziarno prawdy, jest renoma ich źródła – redaktorom MSW bardzo rzadko zdarza się przekazywać niepewne plotki. Pozostają więc dwie możliwości – albo brakuje nam solidnego kawałka układanki, dzięki któremu moglibyśmy w pełni pojąć naturę tych przecieków, albo tym razem ktoś się jednak pomylił.

Prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać na sprawdzenie tych rewelacji do premiery The Rise of Skywalker, która zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.