Książki i komiksy

Zapowiedziano książkę o historii Zakonu Jedi z perspektywy Luke’a

secrets-of-the-jedi.jpg

Wczoraj wieczorem witryna StarWars.com ujawniła, że powstaje książka The Secrets of the Jedi, która zgłębi historię Zakonu, zaś narratorem kroniki będzie sam Luke Skywalker. Autorem pozycji jest Marc Sumerak, do tej pory zajmujący się głównie scenariuszami komiksów, a z uniwersum Gwiezdnych Wojen pracował jedynie przy okazji poświęconej droidom Droidography.

secrets-of-the-jedi-cover

Książka ma być charakterystyczna głównie z powodu dużej liczby pięknych ilustracji oraz elementów interaktywnych, m.in. broszury z wyposażeniem Rycerza Jedi, karty tłumacza, czy holokronu w wersji pop-up (trójwymiarowy obiekt rozwijający się z odginanego papieru). Treść książki ma zgłębić całą kanoniczną wiedzę dotyczącą Zakonu i być najpełniejszym źródłem informacji na jego temat. Z drugiej strony, uczynienie Luke’a Skywalkera narratorem opowieści – patrząc choćby na jego krytyczną ocenę Zakonu w Ostatnim Jedi – może być bardzo ciekawym zabiegiem i przedstawić subiektywny ton narracji, z którym nie zawsze możemy się zgadzać.

O książce wypowiedział się jej autor. Jak mówi Marc:

„To zawsze wielka przyjemność móc powrócić do odległej galaktyki z okazji kolejnego projektu, a szansa, by zbadać ścieżki legendarnego Zakonu Jedi oczami Luke’a to zaszczyt, jakiego dotąd nie dostąpiłem. Saga Skywalkerów zawsze była kluczowym elementem mojego własnego krajobrazu popkultury, więc możliwość napisania książki słowami samego Luke’a to spełnienie moich marzeń.

Jednym z największych wyzwań stojących przede mną w tej książce jest znalezienie sposobu na zebranie wszystkich istotnych informacji razem oraz przedstawienie ich w świeży i nowatorski sposób. Uważam, że ta wyjątkowa perspektywa wypływa naturalnie od naszego ukochanego narratora, Luke’a Skywalkera. Oczywiście, znamy jego epicką historię na pamięć, lecz Luke piszący tę kronikę jest daleki od optymistycznego dzieciaka z farmy, którym był, gdy zaczynał swoją podróż. Dzięki temu jest w stanie spojrzeć na chwalebne historie o dawnych Jedi, by znaleźć prawdę o Zakonie, nie bacząc na to, jak trudna może ona być. Mając to na uwadze, byliśmy w stanie zbadać różne aspekty Zakonu Jedi pod kątem, który brnął przez starożytne legendy, pozwalając nam zastanowić się nad tym, dlaczego Jedi musieli istnieć, dlaczego pisany był im upadek, i dlaczego mogliby – albo powinni – powstać ponownie.”

Licząca zaledwie 32 strony pozycja ukaże się za Oceanem 19 listopada nakładem wydawnictwa Insight Editions

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.