Saga Star Wars

Prawdopodobnie znamy przybliżony czas trwania „The Rise of Skywalker”

Rise-of-Skywalker-Rey

Kilka dni temu w Academy of Scoring Arts odbyło się studium poświęcone muzyce legendarnego Johna Williamsa do nakręconego w 1993 roku Parku Jurajskiego. W wydarzeniu wziął udział brat słynnego kompozytora, Don Williams, będący współtwórcą oryginalnego soundtracku do pierwszej części filmów o dinozaurach. Tak się składa, że Don współpracuje teraz z Johnem nad „niewielkim” projektem, jakim jest Star Wars: The Rise of Skywalker. W trakcie rozmowy młodszy z Williamsów zdradził pewien fakt na temat powstającej partytury, mogący stanowić delikatną wskazówkę odnośnie długości filmu.

Jak powiedział Williams:

„Mamy do napisania 135 minut muzyki, więc mówi to do pewnego stopnia, jak długi jest film.”

Oczywistym jest, że ścieżka muzyczna nie będzie kropka w kropkę pokrywać się z każdym momentem filmu, a do tego część soundtracku zapewne w ogóle nie znajdzie się w ostatecznej wersji produkcji. Wiedząc jednak, że bracia Williams mają do nagrania 2 godziny i 15 minut muzyki, możemy bezpiecznie założyć, iż Epizod IX będzie trwał co najmniej 2 godziny, a słowa Dona sugerują, że może to być znacznie dłużej.

Dla porównania, finalne wersje ścieżek dźwiękowych Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi trwały dokładnie 78 minut, przy czym na obejrzenie pierwszego z filmów potrzebowaliśmy 2 godz. i 15 minut, a drugi przykuł nas do foteli w kinach na 2 godz. i 33 minuty. Ciężko w takim wypadku uwierzyć, by zwieńczenie całej sagi Skywalkerów miało być krótsze od któregokolwiek ze wspomnianych dwóch epizodów.

Omawianą wypowiedź odsłuchacie poniżej:

Jak długo faktycznie zajmie nam obejrzenie The Rise of Skywalker? Tego dowiemy się już 19 grudnia, gdy film w reżyserii J.J. Abramsa trafi do kin.


Wesprzyj Rebelię, zbieramy na nowy krążownik!

Dzięki dobrowolnej, jednorazowej wpłacie pozwolisz naszemu portalowi na dalsze dostarczanie najświeższych newsów ze świata Star Wars

2,00 PLN

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.