Filmy

Prawdopodobnie znamy przybliżony czas trwania „The Rise of Skywalker”

Rise-of-Skywalker-Rey

Kilka dni temu w Academy of Scoring Arts odbyło się studium poświęcone muzyce legendarnego Johna Williamsa do nakręconego w 1993 roku Parku Jurajskiego. W wydarzeniu wziął udział brat słynnego kompozytora, Don Williams, będący współtwórcą oryginalnego soundtracku do pierwszej części filmów o dinozaurach. Tak się składa, że Don współpracuje teraz z Johnem nad „niewielkim” projektem, jakim jest Star Wars: The Rise of Skywalker. W trakcie rozmowy młodszy z Williamsów zdradził pewien fakt na temat powstającej partytury, mogący stanowić delikatną wskazówkę odnośnie długości filmu.

Jak powiedział Williams:

„Mamy do napisania 135 minut muzyki, więc mówi to do pewnego stopnia, jak długi jest film.”

Oczywistym jest, że ścieżka muzyczna nie będzie kropka w kropkę pokrywać się z każdym momentem filmu, a do tego część soundtracku zapewne w ogóle nie znajdzie się w ostatecznej wersji produkcji. Wiedząc jednak, że bracia Williams mają do nagrania 2 godziny i 15 minut muzyki, możemy bezpiecznie założyć, iż Epizod IX będzie trwał co najmniej 2 godziny, a słowa Dona sugerują, że może to być znacznie dłużej.

Dla porównania, finalne wersje ścieżek dźwiękowych Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi trwały dokładnie 78 minut, przy czym na obejrzenie pierwszego z filmów potrzebowaliśmy 2 godz. i 15 minut, a drugi przykuł nas do foteli w kinach na 2 godz. i 33 minuty. Ciężko w takim wypadku uwierzyć, by zwieńczenie całej sagi Skywalkerów miało być krótsze od któregokolwiek ze wspomnianych dwóch epizodów.

Omawianą wypowiedź odsłuchacie poniżej:

https://youtu.be/6kCSCoLcyWA

Jak długo faktycznie zajmie nam obejrzenie The Rise of Skywalker? Tego dowiemy się już 19 grudnia, gdy film w reżyserii J.J. Abramsa trafi do kin.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.