Saga Star Wars

Ścieżka dźwiękowa „Skywalker. Odrodzenie” podsumuje całą sagę Star Wars

john-williams-star-wars-saga

Niewątpliwie muzyka w Gwiezdnych Wojnach jest jednym z najistotniejszych i najbardziej rozpoznawalnych elementów filmów. Nie dziwi więc, że oczekujemy nawet skrawka informacji na temat tego, jak będzie prezentować się ścieżka dźwiękowa nadchodzącego The Rise of Skywalker.

Najnowszymi informacjami podzielił się muzyk i perkusista Don Williams, brat słynnego kompozytora gwiezdnowojennej muzyki – Johna Williamsa – z którym zdarzyło mu się komponować niektóre partytury. Uczestniczył on w studium poświęconym muzyce z Parku Jurajskiego (również napisanej przez Johna), ale temat w pewnej chwili zboczył w kierunku gwiezdnej sagi i Don podzielił się kilkoma uwagami.

Nad soundtrackiem do Skywalker. Odrodzenie pracuje razem z bratem. Jak mówi:

„Tej muzyki jest bardzo dużo. Nagrywaliśmy przez 4 dni i ledwie liznęliśmy temat. Myślę, że mamy obecnie około 34 minuty materiału, ale już mogę Wam zdradzić, że każdy motyw, jaki kiedykolwiek słyszeliście, zostanie wkomponowany w ten soundtrack. Absolutnie każdy – temat Lei, Yody, Palpatine’a, Vadera… Oczywiście John w swoim stylu je poukrywał. One tam są, ale będziecie musieli ich poszukać. Będziecie oglądać ten film i nagle usłyszycie, że właśnie jakiś znaleźliście. Jakieś dwa takty i już odpłyniecie w ich kierunku. Zauważyłem, że to samo często dzieje się ze mną, kiedy nagrywam tę muzykę.”

Don wypowiedział się na temat kondycji brata. Wręcz nie może uwierzyć, że John ma tyle energii – w wieku 87 lat jest w stanie komponować, dyrygować przez kilka godzin dziennie i kierować całą orkiestrą. Jest po prostu niesamowity. Don bardzo ceni sobie pracę z bratem i uznaje ją za przywilej.

Obecnie jednak John Williams planuje przerwę wakacyjną i do nagrywania powróci we wrześniu. Cała ścieżka dźwiękowa ma zostać ukończona za mniej więcej półtora miesiąca.

Efekt prac nad soundtrackiem będziemy mogli ocenić 19 grudnia, kiedy to ostatni epizod sagi Skywalkerów pojawi się na ekranach polskich kin.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.