Filmy

Rian Johnson o kierunku, jaki obierze dla swoich filmów w świecie Star Wars

rian-johnson

Odkąd zapowiedziano objęcie przez Riana Johnsona pieczy nad serią (przypuszczalnie trylogią) nowych filmów w świecie Star Wars, panowała względna cisza w eterze w kwestii jakichkolwiek konkretów dotyczących powstających produkcji. Informacji na ten temat było w ostatnich miesiącach tak niewiele, że w sieci zaczęły pojawiać się fake newsy, twierdzące, iż Johnson został usunięty ze swojej funkcji, a jego projekt anulowany. Teraz wiemy już, że to wyssane z palca bzdury, a niedawno Rian wypowiedział się o kierunku, jaki chciałby obrać dla swoich wciąż powstających filmów.

W związku z promocją swojego najnowszego dzieła – Knives Out Johnson udzielił wywiadu serwisowi Observer. W pewnym momencie konwersacja zboczyła na temat Gwiezdnych Wojen, a konkretnie nowych filmów, mających stanowić zupełnie świeży start w ramach odległej galaktyki. Jak powiedział Rian:

„Robimy coś, co znacznie wykracza poza znanych nam bohaterów. Jak to powinno wyglądać? […] Wiem, w jaki sposób sam do tego wszystkiego podchodzę i wiem też, co wszyscy cenią w podejściu George’a Lucasa do filmów – to pole do spekulacji, jaki będzie następny krok. Wszystko to zmusza mnie do zastanowienia się, czym jest dla mnie esencja Gwiezdnych Wojen i jak to powinno wyglądać, kiedy ruszymy dalej.”

Przed Rianem Johnsonem z pewnością stoi niełatwe wyzwanie – musi nie tylko obmyślić spójną fabularnie serię filmów, ale także podłożyć fundamenty pod filmy, które pod kątem fabularnym będą „startować od zera”. Zadanie jest o tyle trudne, że ważne jest tu również zachowanie ducha Star Wars, którego bez wątpienia większość fanów chciałaby poczuć, gdy już przyjdzie nam poznawać zupełnie nowych bohaterów i towarzyszącą im całą otoczkę narracyjną.

Jak na razie nie wiemy o filmach Johnsona praktycznie nic, poza tym, że będą odseparowane od wydarzeń przedstawianych dotąd w jakimkolwiek filmie głównej sagi. Przypuszczalnie opowiedzą one historię osadzoną wiele lat przed lub wiele lat po wydarzeniach z epizodów I-IX, ale na ten moment są to jedynie spekulacje.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.