Przeskocz do treści

[Plotka] Showrunnerzy „Gry o tron” z mniejszą rolą w tworzeniu nowej trylogii Star Wars

db-weiss-david-benioff

Z takimi rewelacjami przychodzi bardzo wiarygodny The Hollywood Reporter. Wedle ich informatora, rola Davida Benioffa i D.B. Weissa w tworzeniu nowej trylogii została uszczuplona.

Jeśli przypomnimy sobie pierwsze oficjalne informacje na temat ich kolejnego projektu, to ogłaszano wówczas, że showrunnerzy Gry o tron wyprodukują i napiszą scenariusz do wszystkich trzech gwiezdnowojennych filmów. Najnowsze doniesienia sugerują z kolei, że nadal będą odpowiadać za produkcję trylogii, jednak napiszą scenariusz zaledwie pierwszej odsłony oraz ogólny szkic na kontynuację historii, który na faktyczny filmowy scenariusz miałby już przerobić ktoś inny.

Przyczyn takiej decyzji Lucasfilmu znalazłoby się więcej niż jedna. Przede wszystkim, na czoło wychyla się bardzo chłodne przyjęcie – zarówno przez krytyków, jak i widzów – ostatniego sezonu Gry o tron, a największe cięgi panowie D&D zbierali za niskiej jakości scenariusz, pełen nielogiczności i nierespektujący wcześniej podjętych decyzji fabularnych. Ograniczenie ich udziału do pisania tylko jednego filmu mogłoby zapobiec podobnym błędom. Sam Lucasfilm uniknąłby także kolejnej potencjalnej burzy związanej z jakością nowych filmów i mógłby przekazać pałeczkę komuś bardziej doświadczonemu i… cóż, lubianemu.

Niewątpliwie podobna decyzja mogła być także podyktowana ogłoszoną jakiś czas temu umową Benioffa i Weissa z serwisem Netflix, która opiewa na setki milionów dolarów. O wiele krótsza i mniej intensywna praca nad zamówioną przez Disney trylogią w odległej galaktyce umożliwiłaby im wcześniejsze rozpoczęcie prac nad produkcjami dla streamingowego giganta.

Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu. O tym, kto ewentualnie wspomógłby duet twórców kultowego serialu, dowiemy się zapewne niebawem – zwłaszcza, że pierwszy film trylogii ma zawitać na ekrany kin w grudniu 2022 roku.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.