Filmy

„Skywalker. Odrodzenie” – więcej informacji o mrocznej Rey, nowym mieczu i Imperatorze

star-wars-the-rise-of-skywalker-poster

Wartkim strumieniem wciąż napływają kolejne informacje i przecieki z odbywającego się w ten weekend D23 Expo oraz pokazów The Rise of Skywalker. Dzięki wywiadom z aktorami i opisom uczestników imprezy dowiadujemy się więcej o mrocznej Rey, podwójnym mieczu świetlnym, który bohaterka trzyma w dłoniach, oraz samym Imperatorze Palpatinie.

Na pierwszy ogień skupimy się na głównej protagonistce. Okazuje się bowiem, że zarówno odtwórczyni roli, Daisy Ridley, jak i pozostała obsada, byli zaskoczeni ujawnieniem tego motywu w materiałach promocyjnych.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi sugerują nam, że mroczna wersja Rey to jakiegoś rodzaju wizja, ale odnosząc się do tej kwestii, sama Ridley zaznacza, że „nie ma dymu bez ognia” i wizji Mocy może kryć się coś jeszcze…

Jeden z uczestników panelu poświęconego Skywalker. Odrodzenie naszkicował i opublikował w serwisie Reddit rysunek przedstawiające przybliżony kształt podwójnego miecza świetlnego, jakim miała posługiwać się Rey. Wygląda na to, że jest on złożony na pół i w razie potrzeby można go rozłożyć.

Rey-nowy-miecz-świetlny

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, gdy broń tego rodzaju pojawia się w uniwersum, ponieważ bardzo podobnym orężem posługiwała się straż świątynna w wizji Mocy Kanana Jarrusa z serialu Star Wars: Rebelianci. Takie nawiązania niezmiernie cieszą.

temple-guard-rebels

W rozmowie z IGN Daisy zaznaczyła, że Imperator odegra bardzo istotną rolę w Epizodzie IX. Można domniemywać, że okaże się ważnym elementem fabuły w dużo szerszym spektrum niż wcześniej zakładano.

„Jest kluczowy dla fabuły filmu. To nie tak, że znów się po prostu pojawia. Wszystko jest wyjaśnione.”

No i mamy złe wieści dla fanów teorii, że Palpatine jest klonem – nie jest.

Śledźcie nas codziennie, jeśli chcecie być na bieżąco w kwestii newsów z The Rise of Skywalker i innych produkcji ze świata Star Wars!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.