Saga Star Wars

Może powstać prequel o wspólnej przeszłości Poe Damerona i Zorri Bliss

star-wars-the-rise-of-skywalker-poster-keri-russell-oscar-isaac

Z D23 dotarły do nas nie tylko oficjalne zapowiedzi kolejnych projektów osadzonych w świecie Star Wars, ich zwiastuny i daty premier, ale też kolejne szczegóły dotyczące przede wszystkim Epizodu IX oraz, co za tym idzie, sugestie, że w planach mogą być jeszcze inne tytuły powiązane z bohaterami finału sagi Skywalkerów.

Gdy wszyscy ekscytują się perspektywą mrocznej Rey ujawnionej w zaprezentowanym na imprezie materiale, również inne postaci występujące w nowej trylogii wydają się zasługiwać na uwagę. W przeprowadzanym przez Variety wywiadzie Keri Russell i Oscar Isaac mieli okazję ujawnić co nieco na temat swoich bohaterów oraz ich relacji, a także odpowiedzieć na pytanie o potencjalny prequel z ich udziałem.

Aktor wcielający w Poe Damerona powiedział:

„Jest teraz liderem Ruchu Oporu i myślę, że nauczył się kilku lekcji, ale wciąż ma w sobie tego ducha buntownika.”

Od Keri Russell natomiast dowiedzieliśmy się o jej bohaterce, że:

„Ma burzliwą przeszłość i trochę wątpliwą moralność, ale jest starą znajomą Poe. Jej pojawienie się służy po części pokazaniu w bardzo intymny sposób jego przeszłości.”

Oscar Isaac dodał:

„W postaci Zorri niesamowite jest to, że daje możliwość zobaczenia, jak to jest być kimś, kto nie jest koniecznie po którejkolwiek ze stron, gdy mówimy o walce Ruchu Oporu i Najwyższego Porządku, ale po prostu żyje w tym świecie. To jedna z osób, na których życia wszystko to jakoś wpływa.”

Artyści zapytani, czy mimo że The Rise of Skywalker będzie zakończeniem sagi Gwiezdnych wojen, istnieje szansa, że widzowie zobaczą jeszcze Poe Damerona oraz Zorri Bliss – na przykład w prequelu, który pokazałby ich wspólną przeszłość – stwierdzili:

„Jeśli ludzie będą chcieli więcej, może będziemy musieli im coś dać.”

Biorąc pod uwagę, że mamy już precedensy – na Disney+ w najbliższych latach zobaczymy seriale o Obi-Wanie i Cassianie Andorze, bohaterach przedstawionych wcześniej w filmach – oraz różne plotki, według których powstać miał między innymi projekt poświęcony postaci Oscara Isaaca, nie możemy wykluczyć, że być może wkrótce dowiemy się, iż Lucasfilm wyprodukuje tytuł skupiony na Poe Dameronie i Zorri Bliss.

Film Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie trafi na ekrany polskich kin już 19 grudnia.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.