Filmy

Rian Johnson wyjaśnia kierunek obrany przy „Ostatnim Jedi”

star-wars-episode-8-rian-johnson

Ostatni Jedi nadal dzieli fanów – znajdą się tacy, którym przypadł do gustu nowy kierunek obrany przez Riana Johnsona, oraz ci, którzy szczerze go nie lubią. W niedawno opublikowanym podcaście Creative Processing reżyser i scenarzysta VIII Epizodu wypowiedział się na temat tego, co skłoniło go do nieszablonowego podejścia do Gwiezdnych Wojen.

Jak mówi Rian:

„Uważam, że kiedy zaczynasz myśleć o tym, jak nie przekroczyłbyś granicy, jaką wyznaczyły oryginalne filmy, nie myślisz jak ludzie, którzy tamte filmy tworzyli. Oni z każdym kolejnym filmem przesuwali te granice, przekraczali je i tam też kierowali swoich bohaterów – w nowe, emocjonujące, ale i zaskakujące miejsca. Dlatego te filmy były świetne, dlatego są nadal żywe. Jeśli po prostu patrzyliby na coś, co było wcześniej i mówili »Lepiej tego nie róbmy, to jest poza tym, czy tamtym«, to byłoby zupełnie inaczej.”

Jak zapewnia Johnson, pomimo krytyki, jaka na niego spadła przy okazji Ostatniego Jedi, nie zamierza rezygnować z wyznawanej filozofii i nadal będzie przesuwał kolejne granice, próbując coraz to nowszych i niespotykanych dotychczas rzeczy. Świadczą o tym chociażby jego ostatnie zapewnienia o kierunku obranym dla tworzonej przez niego nowej trylogii Star Wars, która ma zdecydowanie wykroczyć poza to, co obecnie znamy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.