Gry

EA i DICE nie planują „Battlefront III”, twórcy skupiają się na rozwoju „Dwójki”

battlefront ii hoth

Od premiery Star Wars: Battlefront II upłyną niebawem całe dwa lata, a echa po faux pas związanym z agresywnymi lootboksami, które znajdowały się w grze na samym początku, dopiero niedawno zaczęły cichnąć. Teraz jednak tytuł od EA/DICE ma się lepiej niż kiedykolwiek, dostając regularne aktualizacje z nową zawartością oraz zapowiedzi dalszego wsparcia. Część fanów zaczęła nawet zadawać pytania o ewentualne prace nad trzecią odsłoną serii, do czego w niedawnym wywiadzie odniósł się dyrektor projektowy produkcji, Dennis Brännvall.

W rozmowie z GameIndustry.biz poruszonych zostało kilka kwestii dotyczących gry. Na początku Dennis powiedział co nieco na temat trudnego startu Battlefront II.

„Nie ma tygodnia, byśmy nie myśleli o tym, jak mogłoby to wyglądać, gdybyśmy postąpili z lootboksami inaczej. Z pewnością bylibyśmy teraz w innym miejscu, bo naprawdę wierzymy, że gra stanowi godną kontynuację pierwszego Battlefronta, pozostając jednocześnie w zgodzie ze spuścizną całej serii.”

Później Brännvall dodał, że cała sytuacja wokół lootboksów odbiła się czkawką deweloperom (z pewnością także samemu wydawcy, czyli Electronic Arts).

„Sięgnęliśmy w tamtym czasie dna, jeśli chodzi o nastroje graczy. Teraz jednak poprawiają się one z każdym miesiącem. W bieżącym roku dostarczamy znacznie więcej treści niż w pierwszym roku po premierze, co jest też oznaką, że nasz tytuł ma się całkiem dobrze. Społeczność jest bardziej zadowolona niż kiedykolwiek, szczególnie po naszej wielkiej zapowiedzi. Myślę, że musieliśmy się nieco wycofać, zespół musiał popatrzeć na to wszystko z odpowiedniej perspektywy, wziąć się w garść po naprawdę trudnych dla nas świętach, a później po prostu zabrać się za pracę.

Teraz dobrze się przy tym wszystkim bawimy. Wiosną 2018 roku nie było tak różowo. To z pewnością nie był dobry czas dla DICE.”

Twórca został także zapytany o ewentualną trzecią odsłonę Battlefronta, na co odparł, że nie powinniśmy w najbliższym czasie spodziewać się ogłoszenia prac nad kolejną grą z tej serii – DICE skupia się w tej chwili na rozwoju Battlefront II i póki co tak pozostanie.

„DICE już od dłuższego czasu jest na sequelowej bieżni, a jestem zdania, że branża zmienia się dość szybko. Poczuliśmy to i teraz już wiemy, że raczej chcemy skupić się na budowaniu społeczności niż bazy klientów. To jest zmiana w naszym podejściu do sprawy. Chcemy pozostawać przy naszych grach znacznie dłużej i zależy nam, by nasze społeczności czuły, że odpowiednio się nimi zajmujemy.”

Jeśli wciąż nie daliście szansy Star Wars: Battlefront II lub z jakichś powodów nie gracie od dłuższego czasu, może warto wrócić, bo naszym zdaniem w tej chwili gra naprawdę na to zasługuje.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.