Seriale

Odcinki seriali na Disney+ będą udostępniane co tydzień, nie wszystkie jednocześnie

disney+-star-wars-series

Pomimo wprowadzonego przez Netfliksa i kontynuowanego od dobrych kilku lat sposobu publikowania wszystkich odcinków seriali jednego dnia, Disney zamierza zwrócić się ku klasycznej formule emisji na swojej platformie streamingowej.

Jak donosi TVLine, kolejne odcinki seriali produkowanych na Disney+ debiutować będą cotygodniowo. Dla części widzów to na pewno dobra wiadomość, gdyż znacznie łatwiej będzie im na bieżąco śledzić interesujące ich tytuły, podczas gdy innych, wolących pochłaniać historie jednym ciągiem – szczególnie te wyjątkowo spójne, których także można oczekiwać w ofercie usługi – ta informacja może trochę zniechęcić.

Z całą pewnością jest to mimo wszystko dobry ruch ze strony wytwórni. W przypadku seriali z odcinkami emitowanymi co tydzień, marketing działa znacznie lepiej, praktycznie napędza się sam. Wszelkie dyskusje o danych tytułach trwają wówczas tak długo, jak są one emitowane, co oczywiście sprawia, że coraz więcej potencjalnych odbiorców o nich słyszy. Wystarczy przypomnieć sobie, że u szczytu swojej popularności (bez względu na to, że jakość serialu była wtedy od podobnego szczytu niezwykle daleko) Gra o tron była głównym tematem omawianym praktycznie prawie wszędzie. Udostępnianie wszystkich odcinków naraz pozbawione jest tej zalety.

Dla The Mandalorian wykorzystanie tej formuły oznacza zatem osiem tygodni regularnej emisji, która rozpocznie się 12 listopada (przynajmniej na określonych rynkach). Podobny schemat najpewniej czeka również seriale o Cassianie Andorze i Obi-Wanie Kenobim, choć nie można wykluczać, że liczba odcinków będzie się trochę różnić.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.